Dwaj pijani mężczyźni ukradli skarbonkę z datkami z kościoła w Gminie Klucze

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 26 lat, którzy pod wpływem alkoholu włamali się do jednego z miejscowych kościołów i ukradli metalową skarbonkę z datkami. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1 200 złotych, a złodziejom grozi teraz kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Młodzi mężczyźni weszli do przedsionka kościoła i ukradli skarbonkę, która przytwierdzona była do ściany budynku. Puszka z pieniędzmi została im jednak szybko odebrana przez przypadkowego mężczyznę, kiedy złodzieje wracali z miejsca kradzieży przez pobliski cmentarz. Obaj sprawcy po utracie łupów natychmiast rzucili się do ucieczki, a powiadomieniu o całym zajściu mundurowi rozpoczęli ich poszukiwania.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że oboje byli nietrzeźwi, jako że 21-latek miał około 2,2 promila alkoholu w swoim organizmie, a 26-latek ponad 2,6 promila. Sprawcy usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni przyznali się do popełnionego przez nich przestępstwa, a o ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *