Dwaj pijani mężczyźni ukradli skarbonkę z datkami z kościoła w Gminie Klucze

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 26 lat, którzy pod wpływem alkoholu włamali się do jednego z miejscowych kościołów i ukradli metalową skarbonkę z datkami. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 1 200 złotych, a złodziejom grozi teraz kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Młodzi mężczyźni weszli do przedsionka kościoła i ukradli skarbonkę, która przytwierdzona była do ściany budynku. Puszka z pieniędzmi została im jednak szybko odebrana przez przypadkowego mężczyznę, kiedy złodzieje wracali z miejsca kradzieży przez pobliski cmentarz. Obaj sprawcy po utracie łupów natychmiast rzucili się do ucieczki, a powiadomieniu o całym zajściu mundurowi rozpoczęli ich poszukiwania.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że oboje byli nietrzeźwi, jako że 21-latek miał około 2,2 promila alkoholu w swoim organizmie, a 26-latek ponad 2,6 promila. Sprawcy usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni przyznali się do popełnionego przez nich przestępstwa, a o ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *