Dwaj mężczyźni z Olkusza zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków

Dwaj mężczyźni w wieku 34 i 37 lat, którzy zostali zatrzymani przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich decyzją sądu został dodatkowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

img 20181205 wa0000   kopia 2 0 - Dwaj mężczyźni z Olkusza zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków

To dzięki informacjom i ustaleniom funkcjonariuszy z „patrolówki” doszło do zatrzymania dwóch osób. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów w mieszkaniu na jednym z olkuskich osiedli. Informacje o tym, że mężczyźni mogą mieć przy sobie narkotyki sprawdziły się. Ponadto w czasie przeszukania mieszkania 34-latka policjanci znaleźli kilkadziesiąt woreczków strunowych z amfetaminą oraz worek foliowy z marihuaną. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 187 gram amfetaminy i około 207 gram marihuany. Mężczyzn zatrzymano i doprowadzono do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. 37-latek usłyszał zarzut z art. 62 ust. 1 tj. posiadania substancji psychotropowej. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu przedstawił 34-letniemu mężczyźnie zarzuty z art. 62 ust. 2 tj. posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany, a także udzielania substancji psychotropowych. Wobec tego mężczyzny Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *