Dwa groźne wypadki i dwóch zatrzymanych pijanych kierowców w powiecie olkuskim

2020-08-21 /2
Dwa groźne wypadki i dwóch zatrzymanych pijanych kierowców w powiecie olkuskim

W ostatnich dniach na drogach powiatu olkuskiego doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych, w wyniku których trzy osoby trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali również nietrzeźwego motocyklistę oraz kierowcę samochodu osobowego, którzy posiadali sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do pierwszego wypadku doszło na ulicy Nowej w Bukownie, gdzie kierujący Suzuki Vitarą zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Ranna w tym wypadku została pasażerka pojazdu, którą załoga pogotowia ratunkowego przetransportowała do szpitala. Drugie groźne zdarzenie miało natomiast miejsce w Trzyciążu, gdzie kierujący Fiatem 127 wpadł w poślizg i dachował. Do szpitala zostali zabrani dwaj pasażerowie tego pojazdu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

Funkcjonariusze zatrzymali także 53-latka, który kierując Fiatem wjechał do rowu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w swoim organizmie. Ponadto posiadał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Wolbromiu mundurowi z miejscowego komisariatu zatrzymali z kolei 40-letniego motocyklistę, który miał 1,4 promila. On również nie stosował się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

źródło: olkusz.policja.gov.pl