Duże opóźnienie remontu olkuskiej kładki

15 stycznia rozpoczął się remont olkuskiej kładki, łączącej ulice Skwer oraz Na Skarpie. Już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem prac remontowych została ona wyłączona z ruchu, ze względu na jej tragiczny stan techniczny, zagrażający bezpieczeństwu przechodniów. Mieszkańcy Olkusza z zadowoleniem przyjęli więc informację o rozpoczęciu niewątpliwie potrzebnych prac, natomiast atmosfera radości szybko ustąpiła miejsca rozdrażnieniu, wywołanemu ponad pięciokrotnie dłuższym, niż ogłoszono okresem zamknięcia kładki.

26850543 961663487322826 3950198969884446387 o - Duże opóźnienie remontu olkuskiej kładki

W wydanym na początku 2018 roku ogłoszeniu Urzędu Miasta i Gminy Olkusz przeczytać mogliśmy, że „planowany czas zamknięcia kładki wynosi 1 miesiąc”. W czwartek minął drugi, a trakt komunikacyjny, jak był, tak nadal jest zamknięty. Teraz kładka zamknięta ma być do końca czerwca, przez co z planowanego miesiąca zrobiło się już ponad pięć. W komunikacie co prawda mogliśmy przeczytać, że „w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin ten może ulec wydłużeniu”  lecz nie wydaje się, by pogoda była aż tak uciążliwa.

IMG 20180309 135350 - Duże opóźnienie remontu olkuskiej kładki

Od 15 stycznia pracownicy firmy rozebrali schody na peron i nawierzchnię kładki, wykonali roboty ziemne, związane z odkryciem stóp fundamentowych podpór i przyczółków, ułożyli nowy kabel zasilający od stacji TRAFO, oczyścili konstrukcję podpór i przęseł, wraz z ich zabezpieczeniem antykorozyjnym, zdemontowali dotychczasowe lampy oświetleniowe oraz wykonali roboty zbrojarskie i betoniarskie związane z odtworzeniem stóp fundamentowych. Płytami ażurowymi została również zabezpieczona skarpa od strony ul. Na Skarpie. Za prace związane z remontem olkuskiej kładki Gmina Olkusz zapłaci 1 254 720,18 zł brutto.

zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *