Duże opóźnienie remontu olkuskiej kładki

15 stycznia rozpoczął się remont olkuskiej kładki, łączącej ulice Skwer oraz Na Skarpie. Już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem prac remontowych została ona wyłączona z ruchu, ze względu na jej tragiczny stan techniczny, zagrażający bezpieczeństwu przechodniów. Mieszkańcy Olkusza z zadowoleniem przyjęli więc informację o rozpoczęciu niewątpliwie potrzebnych prac, natomiast atmosfera radości szybko ustąpiła miejsca rozdrażnieniu, wywołanemu ponad pięciokrotnie dłuższym, niż ogłoszono okresem zamknięcia kładki.

26850543 961663487322826 3950198969884446387 o - Duże opóźnienie remontu olkuskiej kładki

W wydanym na początku 2018 roku ogłoszeniu Urzędu Miasta i Gminy Olkusz przeczytać mogliśmy, że „planowany czas zamknięcia kładki wynosi 1 miesiąc”. W czwartek minął drugi, a trakt komunikacyjny, jak był, tak nadal jest zamknięty. Teraz kładka zamknięta ma być do końca czerwca, przez co z planowanego miesiąca zrobiło się już ponad pięć. W komunikacie co prawda mogliśmy przeczytać, że „w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin ten może ulec wydłużeniu”  lecz nie wydaje się, by pogoda była aż tak uciążliwa.

IMG 20180309 135350 - Duże opóźnienie remontu olkuskiej kładki

Od 15 stycznia pracownicy firmy rozebrali schody na peron i nawierzchnię kładki, wykonali roboty ziemne, związane z odkryciem stóp fundamentowych podpór i przyczółków, ułożyli nowy kabel zasilający od stacji TRAFO, oczyścili konstrukcję podpór i przęseł, wraz z ich zabezpieczeniem antykorozyjnym, zdemontowali dotychczasowe lampy oświetleniowe oraz wykonali roboty zbrojarskie i betoniarskie związane z odtworzeniem stóp fundamentowych. Płytami ażurowymi została również zabezpieczona skarpa od strony ul. Na Skarpie. Za prace związane z remontem olkuskiej kładki Gmina Olkusz zapłaci 1 254 720,18 zł brutto.

zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *