Drzewa przy drodze Olkusz – Bukowno już niebawem zostaną uporządkowane

Jeszcze w styczniu drzewa znajdujące się zbyt blisko drogi łączącej Olkusz z Bukownem mają zostać wycięte, a gałęzie nad jezdnią przycięte.

Fakt ten z pewnością ucieszy wiele osób, jako że na potrzebę interwencji niejednokrotnie zwracali uwagę kierowcy. Drzewa znajdujące zbyt blisko szosy oraz gałęzie wiszące nad nawierzchnią stwarzają bowiem niebezpieczeństwo na drodze. Na prośbę mieszkańców 19 grudnia na sesji Rady Powiatu w Olkuszu interpelację w tej sprawie zgłosił również Radny Tomasz Bargieł.

O konieczności przeprowadzenia takiej wycinki ze względów bezpieczeństwa mieszkańcy i znajomi informowali mnie wielokrotnie. Przedstawiciele Zarządu Drogowego i Nadleśnictwa zadeklarowali publicznie, że wycinki dokonają w styczniu. Trzymam ich za słowo – komentuje Radny z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Zadaniem tym zajmą się wspólnie Nadleśnictwo Olkusz i Zarząd Drogowy w Olkuszu. Prace rozpoczną się jeszcze w styczniu, aby uporać się z tym problemem jeszcze zanim na drzewach pojawią się liście: „W pierwszym etapie wyznaczymy drzewa, które są najbardziej pochylone nad drogą i tym samym mogą zagrażać bezpieczeństwu użytkowników tego traktu” – powiedział Przeglądowi Olkuskiemu nadleśniczy Marcin Polak.

fot. google.pl/maps

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *