Dożynki parafialne w Krzykawie-Małobądzu: ponad 4 300 zł na leczenie małego Filipka z Olkusza

Ponad 4 300 zł. na leczenie małego Filipka Banysia z Olkusza udało się zebrać podczas dożynek w Parafii Polskokatolickiej pod wezwaniem św. Barbary w Krzykawie – Małobądzu. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

3 - Dożynki parafialne w Krzykawie-Małobądzu: ponad 4 300 zł na leczenie małego Filipka z Olkusza

O chorym Filipku pisaliśmy już przed miesiącem. Mały mieszkaniec naszego miasta od początku musiał walczyć o życie z powodu szeregu schorzeń, zaburzeń oddychania, wrodzonego zakażenia oraz niewydolności krążeniowej. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, jednak chłopczyk dzielnie walczy o wzrok i słuch. Na dodatek Filipek przeszedł retinopatię wcześniaczą w najostrzejszym stadium „V”, w wyniku czego lewe oczko pozostaje całkowicie niewidome, a drugie najprawdopodobniej widzi jedynie zarysy i kontury. Nadzieję na lepsze jutro rodzice chłopca upatrują w konsultacjach w klinice w Bostonie, gdzie może udać się określić schemat leczenia lub wybrać wymaganą operację.

20 - Dożynki parafialne w Krzykawie-Małobądzu: ponad 4 300 zł na leczenie małego Filipka z Olkusza

Dlatego też podczas dożynek parafialnych zbierano fundusze na rzecz Filipka. Ostatecznie na ten cel udało się zebrać nieco ponad 4 300 zł. Wszyscy obecni na wydarzeniu mogli także m.in. posłuchać koncertu Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław” i Chóru „Nowe Horyzonty” z Wolbromia, skosztować potraw gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich, zaopatrzyć się w miód z domowej pasieki czy bawić się w akompaniamencie muzyki DJ Majkiego. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których przygotowano chociażby malowanie twarzy czy wspólne tworzenie lalek z wełny. Patronat honorowy nad dożynkami objęła także Poseł na Sejm RP Lidia Gądek.

zdjęcia: Piotr Lubaszka

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *