Dożynki parafialne w Krzykawie-Małobądzu: ponad 4 300 zł na leczenie małego Filipka z Olkusza

Ponad 4 300 zł. na leczenie małego Filipka Banysia z Olkusza udało się zebrać podczas dożynek w Parafii Polskokatolickiej pod wezwaniem św. Barbary w Krzykawie – Małobądzu. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

3 - Dożynki parafialne w Krzykawie-Małobądzu: ponad 4 300 zł na leczenie małego Filipka z Olkusza

O chorym Filipku pisaliśmy już przed miesiącem. Mały mieszkaniec naszego miasta od początku musiał walczyć o życie z powodu szeregu schorzeń, zaburzeń oddychania, wrodzonego zakażenia oraz niewydolności krążeniowej. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, jednak chłopczyk dzielnie walczy o wzrok i słuch. Na dodatek Filipek przeszedł retinopatię wcześniaczą w najostrzejszym stadium „V”, w wyniku czego lewe oczko pozostaje całkowicie niewidome, a drugie najprawdopodobniej widzi jedynie zarysy i kontury. Nadzieję na lepsze jutro rodzice chłopca upatrują w konsultacjach w klinice w Bostonie, gdzie może udać się określić schemat leczenia lub wybrać wymaganą operację.

20 - Dożynki parafialne w Krzykawie-Małobądzu: ponad 4 300 zł na leczenie małego Filipka z Olkusza

Dlatego też podczas dożynek parafialnych zbierano fundusze na rzecz Filipka. Ostatecznie na ten cel udało się zebrać nieco ponad 4 300 zł. Wszyscy obecni na wydarzeniu mogli także m.in. posłuchać koncertu Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław” i Chóru „Nowe Horyzonty” z Wolbromia, skosztować potraw gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich, zaopatrzyć się w miód z domowej pasieki czy bawić się w akompaniamencie muzyki DJ Majkiego. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których przygotowano chociażby malowanie twarzy czy wspólne tworzenie lalek z wełny. Patronat honorowy nad dożynkami objęła także Poseł na Sejm RP Lidia Gądek.

zdjęcia: Piotr Lubaszka

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *