Dom Fabryczny w Wolbromiu w płomieniach. W środku dwie osoby!

2022-06-08 /39
Dom Fabryczny w Wolbromiu w płomieniach. W środku dwie osoby!

W nocy 7 czerwca strażacy otrzymali wezwanie do pożaru Domu Fabrycznego w Wolbromiu. W środku znajdowały się dwie osoby. Po niespełna półtorej godziny udało się ugasić pożar. Osoby znajdujące się w środku zostały ewakuowane.

We wtorek ( 7 czerwca) w okolicach godziny 23 strażacy otrzymali zgłoszenie, do pożaru Domu Fabrycznego w Wolbromiu. Wydobywający się z drzwi i okien dym został zauważony przez jednego z pobliskich mieszkańców. W akcji gaśniczej udział wzięły jednostki z JRG Wolbrom, OSP Wolbrom oraz OSP Wierzchowisko. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w środku budynku znajduje się dwie osoby. Dzięki interwencji strażaków zostały one ewakuowane i przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Strażacy mając problem z dogaszeniem pożaru, zdecydowali się na wykonanie otworu w dachu. Po ugaszeniu, w celu zabezpieczenia okolicy, detektorem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla sprawdzone zostały sąsiednie lokale. Cała akcja ratownicza trwała około półtorej godziny.

Warto przypomnieć, że drewniane budynki zwane „Rajami wybudowane po 1908 roku przy fabryce Westena” otrzymały nazwę Domy Fabryczne. Obecnie jest to jedna z najbiedniejszych dzielnic miasta.

inf./fot - OSP Wolbrom