„Dolinka” na Osiedlu Młodych oraz ZSP nr 1 doczekają się rewitalizacji

Podczas marcowej wizyty w Olkuszu, wicemarszałek Stanisław Sorys przekazał na ręce burmistrza Romana Piaśnika umowę dofinansowania dwóch zadań realizowanych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Mowa o modernizacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu oraz Dolinki na Osiedlu Młodych. Wartość całego projektu to blisko 6,3 mln złotych, z czego ponad 4,7 mln złotych uzyskało wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Modernizacja szkoły i zagospodarowanie Dolinki na Osiedlu Młodych jest jednym z najważniejszych projektów, które będą zrealizowane w najbliższym czasie w naszym mieście. Dzięki otrzymanym środkom możemy spełnić marzenie tysięcy mieszkańców i zorganizować miejsce do wypoczynku oraz aktywności fizycznej. Uczniom szkoły integracyjnej zapewnimy jeszcze lepsze warunki do nauki – mówił w czasie uroczystego przekazania umowy Roman Piaśnik, włodarz Olkusza – Na Pana ręce chciałbym złożyć serdecznie podziękowanie dla całego zarządu województwa małopolskiego za wsparcie, jakie od Państwa otrzymujemy, nie tylko dla tego zadania, ale również wielu innych – podkreślał burmistrz.

W zespole szkolnym, zlokalizowanym przy ul. Kochanowskiego w Olkuszu, zostaną wyremontowane pomieszczenia, które stanowią bazę edukacyjną dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Oprócz wymiany okien i drzwi, wykonane zostaną też nowe posadzki. Młodzi Olkuszanie szczególnie ucieszą się z generalnego remontu sali gimnastycznej i doposażenia siłowni. Modernizacji doczekają się też toalety, szatnia oraz świetlica wraz z instalacją elektryczną i sanitarną. Rewitalizacja terenu wokół szkoły będzie polegała na budowie nowego ogrodzenia oraz placu zabaw wyposażonego m.in. w statek rybacki z kolejką, dwie huśtawki, linowy zestaw sprawnościowy, jak również grę integracyjną: labirynt. Całość zostanie zamontowana na bezpiecznym podłożu, które ograniczy urazy i otarcia w przypadku ewentualnego upadku dziecka.

Ścieżki rowerowe ze stojakami, pętla dla rolkarzy, place wypoczynkowe z ławkami i stołami do gry w szachy, siłownia pod chmurką, wielofunkcyjne boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa oraz miejsce na ognisko: takie rekreacyjne oblicze nowej Dolinki będzie cieszyło mieszkańców po zakończeniu realizacji inwestycji w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Ucieszą się również zmotoryzowani Olkuszanie, ponieważ w ramach zadania rewitalizacji zaplanowano budowę dużego parkingu dla ponad 50 pojazdów. Swój osobny plac zyskają również czworonożni przyjaciele olkuszan, dla których powstanie utwardzony i ogrodzony wybieg. Parkowe alejki będą oświetlone. Termin realizacji zgodnie z umową o dofinansowanie został wyznaczony na 2020 rok.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “„Dolinka” na Osiedlu Młodych oraz ZSP nr 1 doczekają się rewitalizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *