Dokładnie za miesiąc na Rynku w Olkuszu odbędzie się Wigilia Mieszkańców

Coroczna Wigilia Mieszkańców na Rynku w Olkuszu odbędzie się w tym roku 15 grudnia. Tradycyjnie będzie ona okazją do złożenia sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw, wizyty w zagrodzie św. Mikołaja i jego reniferów oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Najbardziej potrzebujący otrzymają ponadto paczki z potrzebnymi w okresie świąt produktami żywnościowymi, a o świąteczną atmosferę, wykonując kolędy, zadbają olkuscy artyści.

plakat wigilia - Dokładnie za miesiąc na Rynku w Olkuszu odbędzie się Wigilia Mieszkańców

Ten piękny czas świąt Bożego Narodzenia chcemy spędzać w gronie najbliższych nam osób. Często brakuje nam jednak chwili wytchnienia, by w gorączce przygotowań zatrzymać się, spotkać z drugą osobą oraz wymienić życzliwością i uśmiechem. Znakomita do tego okazja tworzy się w czasie corocznych spotkań na olkuskim rynku. Zadbamy o to, by niedzielnemu spotkaniu wigilijnemu towarzyszyły atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

wigilia2017 3 - Dokładnie za miesiąc na Rynku w Olkuszu odbędzie się Wigilia Mieszkańców

Choć oficjalne rozpoczęcie Wigilii Mieszkańców zaplanowano na godzinę 13:00, to pierwsi wokaliści pojawią się na scenie już o godzinie 12:00. Jeszcze wcześniej, bo od godziny 10:00, możliwe będzie natomiast odwiedzenie zagrody Świętego Mikołaja z reniferami oraz skorzystanie z oferty Olkuskiej Manufaktury Bombek. Przypominamy, że w zeszłorocznej Wigilii, do której rozpoczęcia sygnał dała Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Drygały, wzięły udział setki mieszkańców. Oprócz tradycyjnych atrakcji, harcerze rozpalili ponadto „Ognisko Przyjaźni”, przy którym miejsce znalazł każdy spragniony ciepła.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Dokładnie za miesiąc na Rynku w Olkuszu odbędzie się Wigilia Mieszkańców

  • Grudzień 9, 2019 at 6:31 pm
    Permalink

    A czy Jacek Osuch będzie organizował wigilię w Tym roku

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *