Do każdego domu w Gminie Olkusz trafią darmowe maseczki wielokrotnego użytku!

Po zakupie respiratora dla Nowego Szpitala w Olkuszu oraz akcji odkażania przystanków autobusowych, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik wyszedł z kolejną inicjatywą mającą na celu walkę z koronawirusem. Po świętach wielkanocnych do każdego domu i mieszkania na terenie naszej gminy dostarczone zostaną bowiem darmowe maseczki wielorazowego użytku.

Od czasu wprowadzenia stanu epidemii uruchomiliśmy już ponad 300 tysięcy złotych na działania chroniące zdrowie i życie naszych mieszkańców. Tam, gdzie się da oszczędzamy, przesuwając środki tam, gdzie są one dziś najbardziej potrzebne. Mieszkańcy otrzymają bezpłatne maseczki, ale mimo to apeluję, by zostać w domu, gdyż jest to najskuteczniejszy sposób przeciwdziałania zagrożeniu koronawirusem – komentuje Roman Piaśnik.

Dystrybucja maseczek rozpocznie się po świętach wielkanocnych. Ich zdecydowana większość o wartości blisko 200 tysięcy złotych została już zamówiona. Dodatkowo, na wniosek gospodarza „Srebrnego Miasta”, szycia bawełnianych maseczek podjęli się pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.

92791191 1638499226305912 3965765633378877440 o - Do każdego domu w Gminie Olkusz trafią darmowe maseczki wielokrotnego użytku!

Mobilizujemy wszystkie siły do walki z wirusem. Dziękuję wszystkim, którzy tak chętnie odpowiadają na nasze inicjatywy, oferując pomoc w ich realizacji. Jako społeczeństwo pokazujemy bowiem niezwykłą solidarność i odpowiedzialność w tych trudnych chwilach. Wspólnie ze sztabem kryzysowym na bieżąco obserwuję rozwój wypadków, dlatego, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, będziemy podejmować kolejne działania – podsumowuje burmistrz Piaśnik.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Do każdego domu w Gminie Olkusz trafią darmowe maseczki wielokrotnego użytku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *