Dealer narkotyków złapany na ul. Skalskiej w Olkuszu

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali na ul. Skalskiej mieszkańca „Srebrnego Miasta”, który posiadał i udzielał amfetaminę. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło podczas patrolowania przez funkcjonariuszy prewencji ul. Skalskiej w Olkuszu. Mundurowi zauważyli zaparkowany samochód marki Golf i postanowili sprawdzić, kto znajduje się w środku. Na widok radiowozu pojazd ruszył lecz już po kilku metrach się zatrzymał. Podczas kontroli znajdujący się w środku dwaj mężczyźni byli wyraźnie zdenerwowani, a jak się później okazało, mieli ku temu powody. 23-letni pasażer Golfa miał bowiem w kieszeni kurtki woreczek strunowy z zawartością białego proszku, a 24-letni kierowca nie posiadał prawa jazdy. Stróże prawa wystawili mu zatem mandat zgodnie z taryfikatorem.

Pasażer samochodu został natomiast zatrzymany i przewieziony do olkuskiej komendy. Po zbadaniu zawartości woreczka strunowego okazało się, że przypuszczenia policjantów były słuszne, gdyż w środku znajdowała się amfetamina. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna, oprócz posiadania narkotyku, udzielał go także innym osobom. Podczas przesłuchania mieszkaniec Olkusza przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za tego typu przestępstwo, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *