„Czy przywrócimy państwo prawa?”, czyli Sędzia Żurek odwiedził Olkusz

We wtorek 24 września w Olkuszu gościł Sędzia Waldemar Żurek. Na spotkanie z byłym członkiem oraz rzecznikiem prasowym Krajowej Rady Sądownictwa przybyła pełna sala gości. Wydarzenie odbyło się pod nazwą „Czy w Polsce zostanie przywrócone państwo prawa?”.

20190924 192814 - "Czy przywrócimy państwo prawa?", czyli Sędzia Żurek odwiedził Olkusz

Waldemar Żurek jest sędzią Sądu Okręgowego w Krakowie. W przeszłości pracował także jako główny specjalista w Ministerstwie Sprawiedliwości, a w 2010 roku został wybrany do Krajowej Rady Sądownictwa. W lutym 2014 uzyskał reelekcję uzyskując rekordową liczbę głosów. Do marca 2018 roku pełnił także funkcję jej rzecznika prasowego. Uchodzi on za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli świata prawniczego w Polsce, o czym świadczy chociażby nagroda „Złoty Paragraf” w kategorii „Najlepszy sędzia”, przyznana mu przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”.

20190924 190418 - "Czy przywrócimy państwo prawa?", czyli Sędzia Żurek odwiedził Olkusz

Podczas spotkania w Hotelu „Victoria” w Olkuszu Sędzia Żurek mówił o m.in. tym czy w Polsce zostanie przywrócone państwo prawa oraz jak tego dokonać. Opowiedział on również jak obecna władza niszczy tzw „sędziów niezłomnych” i co ich spotyka. Mowa tutaj o tych sędziach, którzy nie ugięli się przed działaniami partii rządzącej, a dzisiaj są z tego powodu na wszelakie sposoby represjonowani. Gość spotkania chętnie odpowiadał również na pytania publiczności, dotyczących m.in. tego, co należy zmienić w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “„Czy przywrócimy państwo prawa?”, czyli Sędzia Żurek odwiedził Olkusz

  • Październik 3, 2019 at 11:24 am
    Permalink

    To przez typki spod ciemnej gwiazdy jak Waldemar Żurek et consortes Polska nie jest państwem prawa.
    Temu panu już dziękujemy,

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *