„Czarny wtorek” na drogach Powiatu Olkuskiego

Tylko we wtorek 14 maja w Olkuszu i w Bukownie miały miejsce 2 wypadki drogowe. Ponadto, na terenie całego Powiatu Olkuskiego, odnotowano również tego dnia kilka kolizji.

wypadek w bukownie - "Czarny wtorek" na drogach Powiatu Olkuskiego

Do pierwszego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Drogi Wojewódzkiej nr 791 z ulicą Ks. Gajewskiego w Olkuszu. Kierujący Volkswagenem Borą zderzył się tam z Volvo. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca Volkswagena prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do szpitala przewieziona została kierująca Volvo. Do kolejnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Leśnej z ulicami Kolejową i Starczynowską w Bukownie. Kierująca Lexusem, wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu, nie zachowała należytej ostrożności i zderzyła się z Seatem, której kierująca została ranna. Policjanci wyjaśniają obecnie dokładne okoliczności i przyczyny obu zdarzeń.

Mundurowi apelują także o zachowanie ostrożności na drodze zwłaszcza wtedy, gdy panują trudne warunki atmosferyczne. Niekorzystna pogoda może bowiem przyczynić się do złego samopoczucia kierowców. Należy również pamiętać, że opady deszczu powodują, iż na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania i wystarczy jedynie chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *