Co kryje się za wizerunkami świętych w olkuskiej bazylice pw. św. Andrzeja Apostoła?

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się, dlaczego św. Katarzyna trzyma w ręku koło, św. Małgorzata jest w szpilkach i jak naprawdę wyglądał św. Mikołaj, to koniecznie musicie Państwo wybrać się jutro na Rodzinny Spacer Historyczny „Śladami wizerunków świętych w olkuskiej bazylice pw. św. Andrzeja Apostoła”.

Jest to to pierwsze wydarzenie z serii „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”, które potrwają do końca roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych, bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

Chętni do zwiedzania olkuskiej Bazyliki śladami wizerunków świętych spotykają się już jutro, w sobotę 23 lutego o godzinie 10.00, przed wejściem do kościoła. Spacer poprowadzą przewodnicy z Olkuskiej Grupy Turystycznej „Amonit”. Następny spacer „Od gotyku do modernizmu – ciekawostki architektury Olkusza” wyruszy z kolei 22 Marca o godzinie 16:00 spod olkuskiego Punktu Informacji Turystycznej.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *