Bydlin z wyróżnieniem w konkursie na „Najpiękniejszą Małopolską Wieś”

Bydlin zdobył wyróżnienie w konkursie na „Najpiękniejszą Małopolską Wieś” organizowanym przez Województwo Małopolskie. Do sołectwa gminy Klucze trafi teraz 20 000 zł.

Wspomniany plebiscyt organizowany jest w trzech kategoriach: „Najpiękniejsza Małopolska Wieś”, „Nowatorska Małopolska Wieś” oraz „Małopolska Wieś w Sieci”. Przedmiotem oceny w dwóch pierwszych kategoriach są inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectwa w ostatnich 5 latach liczonych od roku poprzedzającego konkurs, a w kategorii „Małopolska Wieś w Sieci” jedynie w roku ostatnim.

Oceny formalnej złożonych zgłoszeń dokonał Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Decyzję o wyborze gmin z obszaru, na terenie których położone są sołectwa będące laureatami, podjął z kolei Zarząd Województwa Małopolskiego, a Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał pomoc finansową dla gmin. Warto również wspomnieć, że w ubiegłym roku wyróżnienie w kategorii „Nowatorska Małopolska Wieś” zdobyło sołectwo „Rodaki”.

źródło: gmina-klucze.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *