Burmistrz Piaśnik… zapłacił za nagrodę „Przyjazny Urząd”

Urząd Miasta i Gminy Olkusz poinformował, że „dołączył do elitarnego grona instytucji mogących poszczycić się certyfikatem Przyjazny Urząd”. Jak się okazuje, otrzymanie nagrody kosztowało nas wszystkich.

Zgodnie z § 15 regulaminu IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości „Przyjazny Urząd”: Konkurs ma charakter certyfikacji środowiskowej, a jego koszty pokrywane są z jednorazowych opłat konkursowych wnoszonych przez laureatów. Uczestnik konkursu, który uzyska Znak Jakości „Przyjazny Urząd” zobowiązany jest do wniesienia jednorazowej opłaty konkursowej z tytułu przyznania Znaku Jakości „Przyjazny Urząd”. Dalej, w § 16 możemy przeczytać, że: Ustala się następujące stawki opłat konkursowych dla laureatów konkursu: […] jednostka zatrudniająca od 151 do 200 pracowników – 5600 zł netto (w olkuskim magistracie zatrudnionych jest obecnie 165 osób – przyp. red.).

Przyznany certyfikat jest formą docenienia efektów reorganizacji w naszym urzędzie i bardzo ciężkiej pracy całej załogi nad usprawnieniem procedur związanych z obowiązkami względem mieszkańców Gminy Olkusz. Kierujemy się dewizą, że mamy służyć mieszkańcom najlepiej, jak potrafimy, co w praktyce przekłada się na sprawne działanie i przejrzystość naszej pracy zarówno pod względem finansowym, jak również decyzyjnym – przekonuje za to Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Laureaci konkursu uzyskują prawo do posługiwania się godłem i nazwą „Przyjazny Urząd” przez okres 12 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników konkursu. Czy za rok władze miasta (w przypadku reelekcji w jesiennych wyborach samorządowych) znów zdecydują się więc na udział w konkursie? No cóż, zgodnie z jego regulaminem, przysługiwać im wtedy będzie przynajmniej zniżka na opłatę konkursową w wysokości 10%.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

2 thoughts on “Burmistrz Piaśnik… zapłacił za nagrodę „Przyjazny Urząd”

 • Lipiec 5, 2018 at 4:27 pm
  Permalink

  hehehe nagrody za pieniądze 🙂 żeby Burmistrz mógł błyszczeć… ehhhh…

  Reply
 • Lipiec 14, 2018 at 1:42 pm
  Permalink

  § 15 regulaminu IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości „Przyjazny Urząd”
  mówi, że ” Uczestnik konkursu, który uzyska Znak Jakości „Przyjazny Urząd” zobowiązany jest do wniesienia jednorazowej opłaty konkursowej z tytułu przyznania Znaku Jakości „Przyjazny Urząd”. Trudno więc tu mówić o „kupieniu” tego tytułu. Dziwi mnie, że dość często mieszkańcy Olkusza doszukują się „drugiego dna” w każdej sprawie. A może warto się po prostu ucieszyć, że małymi krokami Olkusz zyskuje na pozycji w Małopolsce, że pięknieje z dnia na dzień, że się rozwija przy wsparciu funduszy unijnych, o które stara się z powodzeniem Urząd Miasta. Dowodów na bardziej niż kiedyś dynamiczny rozwój Olkusza jest wiele, tylko trzeba, aby nie tylko Urząd Miasta był przyjazny , ale też mieszkańcy chcieli jego działania właściwie ocenić.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *