Burmistrz Olkusza Roman Piaśnik zapowiedział „Olkuską Tarczę Antykryzysową”

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz zapowiedział „Olkuską Tarczę Antykryzysową” dla przedsiębiorców dotkniętych kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa. Propozycje gospodarza „Srebrnego Miasta”, które dotyczyć będą lokalnych podatków i opłat za najem lub dzierżawę, zostaną ogłoszone po zaprezentowaniu Rządowej Tarczy Antykryzysowej, tak by były one zgodne z rządowymi wytycznymi.

W obecnej sytuacji niezbędne są stanowcze działania, dlatego podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń, których organizatorem jest Miasto i Gmina Olkusz, do 30 czerwca. Jednocześnie poleciłem podległym mi jednostkom ograniczenie wydatków do niezbędnego minimum, wiedząc, że najbliższe miesiące będą trudne pod względem finansowym zarówno dla mieszkańców, przedsiębiorców, jak i samorządów – komentuje Roman Piaśnik.

Jak przekonuje włodarz Olkusza, dysponuje on opracowanymi konkretnymi propozycjami dla przedsiębiorców dotkniętych kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa, które dotyczą lokalnych podatków i opłat za najem lub dzierżawę. Zanim jednak zostaną one ogłoszone, to olkuski magistrat musi poczekać na rozstrzygnięcia rządowej tarczy antykryzysowej, które mają być ogłoszone do końca tego tygodnia i zawierać wyraźne wytyczne dla samorządów. Niezbędnym jest zatem, aby Olkuska Tarcza Antykryzysowa była zgodna z programem rządowym.

Ponownie apeluję także, by nie lekceważyć obecnego zagrożenia i zostać w domu, jeżeli to możliwe. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy tę potrzebę rozumieją – podsumowuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *