Burmistrz Olkusza odznaczony przez kombatantów

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik został odznaczony Brązowym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Medal wręczyli członkowie Koła „Ziemi Olkuskiej” ZŻWP.

odznaczenie 2016 - Burmistrz Olkusza odznaczony przez kombatantów

Jest to drugie w ciągu ostatnich lat wyróżnienie dla włodarza naszego miasta za propagowanie postaw patriotycznych oraz za przychylność działaniom związanym z upamiętnieniem historii Polski, w tym za współpracę z olkuskimi kombatantami. Dwa lata temu, podczas uroczystości związanych z upamiętnieniem wybuchu II wojny światowej, z rąk reprezentantów organizacji kombatanckich burmistrz otrzymał medal za zasługi dla byłych żołnierzy.

Jesteśmy wdzięczni za przychylność okazywaną środowiskom wojskowym. Pragniemy podziękować za tak ważną obecność podczas uroczystości patriotycznych, która bez wątpienia jest wyrazem szacunku wobec przeszłości i tradycji oraz świadectwem patriotyzmu dla ludzi młodych. Wszystkie wydarzenia propagujące zarówno historię Polski, jak i naszej małej ojczyzny, jakie zostały zainicjowane przez burmistrza w ostatnich latach, utrwalają w mieszkańcach poczucie więzi oraz wspólnoty, a także poszanowanie dla żołnierzy, którzy walczyli za wolność naszego kraju – mówił Prezes Koła „Ziemi Olkuskiej” ZŻWP pułkownik Stanisław Bartoszcze.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *