Bilans świąteczny pijanych kierowców w Powiecie Olkuskim

W okresie Świąt Wielkanocnych, tylko 21 i 22 kwietnia, olkuscy policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał aż 3 promile alkoholu w organizmie, inny nie posiadał prawa jazdy, a kolejny uderzył w słup telefoniczny, który przewrócił się na jezdnię, uszkadzając zaparkowane samochody.

21 kwietnia około godziny 10:30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile. Kolejnego kierowcę zatrzymano w Zadolu Kosmolowskim. 22-latek prowadził Opla Corsę, mając blisko 2,5 promila. Mężczyzna nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jeszcze tego samego dnia, tuż po godzinie 22 policjanci z Wolbromia zatrzymali kierowcę, który w Trzyciążu w stanie nietrzeźwości kierował Peugeotem i doprowadził do kolizji drogowej.

Wspomniany mężczyzna uderzył w słup telefoniczny, który przewrócił się na jezdnię, uszkadzając zaparkowane samochody. Kierowcy została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. Po godzinie 23:00 w Zarzeczu zatrzymano z kolei kierowcę Gran Torino, który miał ponad 2 promile. 22 kwietnia około godziny 9:00 policjanci zatrzymali natomiast mieszkankę Katowic. Kobieta kierowała BMW mając 0,75 promila alkoholu w organizmie.

Osoba, która prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu, jest przede wszystkim oznaką nieodpowiedzialności. Potencjalny pijany kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Alkohol zaburza koordynację ruchową, powoduje problemy z utrzymaniem równowagi, opóźnia reakcje i często zwiększa skłonność do podejmowania ryzyka. Wsiadając za kierownicę po alkoholu, narażamy nie tylko swoje życie, ale także innych użytkowników dróg.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *