Biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Podobnie jak w ubiegłych latach, Biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu włączyła się w duże czytelnicze przedsięwzięcie, jakim jest Ogólnopolska Noc Bibliotek. Wolbromska placówka była jedną z 20 bibliotek w całym województwie, która wzięła udział w akcji.

132579902 3420420281359406 222797035087500854 n - Biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Noc Bibliotek to zainicjowana w 2015 roku ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury dla osób w każdym wieku. W jej ramach biblioteki w całej Polsce przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia. Organizatorzy liczą na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej „Nocy” czytelnicy wrócą do nich także w kolejne dni. Co roku ogłaszane jest ponadto hasło akcji, które w tym roku brzmi „Klimat na czytanie”. Wymownie pokazuje ono, że nawet w trudnym czasie pandemii można stworzyć klimat sprzyjający lekturze.

W sumie w całym kraju w „Nocy Bibliotek” wzięło udział 1016 instytucji, z czego 307 stanowiły biblioteki szkolne. Zaangażowanie i kreatywność Biblioteki Zespołu Szkół w Wolbromiu zostało ponadto zauważone i docenione przez jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona (w składzie: Joanna Górska, Agnieszka Koszowska, Małgorzata Mikulska, Robert Kozłowski, Katarzyna Sołtan-Młodożeniec). Wolbromska placówka znalazła się bowiem w gronie 100 bibliotek, które zorganizowały w tym roku najbardziej wyróżniające się „Noce”. W nagrodę Biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu otrzymała pakiet książek, kalendarz od firmy Platon oraz pamiątkowy dyplom.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *