Biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Podobnie jak w ubiegłych latach, Biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu włączyła się w duże czytelnicze przedsięwzięcie, jakim jest Ogólnopolska Noc Bibliotek. Wolbromska placówka była jedną z 20 bibliotek w całym województwie, która wzięła udział w akcji.

132579902 3420420281359406 222797035087500854 n - Biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Noc Bibliotek to zainicjowana w 2015 roku ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury dla osób w każdym wieku. W jej ramach biblioteki w całej Polsce przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia. Organizatorzy liczą na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej „Nocy” czytelnicy wrócą do nich także w kolejne dni. Co roku ogłaszane jest ponadto hasło akcji, które w tym roku brzmi „Klimat na czytanie”. Wymownie pokazuje ono, że nawet w trudnym czasie pandemii można stworzyć klimat sprzyjający lekturze.

W sumie w całym kraju w „Nocy Bibliotek” wzięło udział 1016 instytucji, z czego 307 stanowiły biblioteki szkolne. Zaangażowanie i kreatywność Biblioteki Zespołu Szkół w Wolbromiu zostało ponadto zauważone i docenione przez jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona (w składzie: Joanna Górska, Agnieszka Koszowska, Małgorzata Mikulska, Robert Kozłowski, Katarzyna Sołtan-Młodożeniec). Wolbromska placówka znalazła się bowiem w gronie 100 bibliotek, które zorganizowały w tym roku najbardziej wyróżniające się „Noce”. W nagrodę Biblioteka Zespołu Szkół w Wolbromiu otrzymała pakiet książek, kalendarz od firmy Platon oraz pamiątkowy dyplom.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *