Bezpieczny motocyklista - działania olkuskich policjantów

2022-06-21 /42
Bezpieczny motocyklista - działania olkuskich policjantów
źródło: olkusz.policja.gov.pl/

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu w niedzielę (19.06. 2022 r.) przeprowadzili na drogach powiatu olkuskiego akcję pod tytułem „Bezpieczny Motocyklista”. W trakcie trwania akcji policjanci kontrolowali kierujących motocyklami sprawdzając stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz prędkość z jaką się poruszają.

Na drogach powiatu olkuskiego w ostatnich dniach można spotkać coraz większą ilość miłośników jednośladów. Niestety nie wszyscy przestrzegają przepisów i kierując pojazdem kierują się rozwagą, co z kolei często prowadzi do wypadków z udziałem motocyklistów. Olkuska Policja apeluje do właścicieli jednośladów o bezpieczną i rozważną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i nabytymi umiejętnościami. Jazda motorem wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego nie warto przeceniać swoich możliwości do posiadanych umiejętności.

W trakcie przeprowadzonych działań policjanci skontrolowali łącznie 79 motocyklistów i ujawnili 4 wykroczenia dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy i jeden dowód rejestracyjny. 
 

Kuba Łuc

Kuba Łuc