Bezpieczne wakacje – spotkanie przedszkolaków z olkuskimi policjantami.

2022-07-15 /40
Bezpieczne wakacje – spotkanie przedszkolaków z olkuskimi policjantami.
źródło: fot. Małopolska Policja

14 lipca dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wraz z policjantką gościli w przedszkolu Językowo-Sportowym w Olkuszu. Mundurowi w trakcie trwania wizyty rozmawiali z dziećmi o tym jak bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacji oraz o kontaktach z obcą osobą. Tego typu spotkania gdzie nauka odbywa się przez zabawę odgrywają bardzo ważną rolę w edukacji najmłodszy. To świetna forma komunikacji i najlepszy sposób, aby dotrzeć do przedszkolaków.

W trakcie wizyty policjantów w przedszkolu, zgromadzone dzieci miały możliwość wysłuchania pogadanki na temat różnych zagrożeń, na jakie mogą być narażone podczas pobytu w górach, nad wodą czy też na placu zabaw. Dzieci zapoznały się również z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uczestniczyły w scence przechodzenia przez pasy z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas trwania wizyty policjanci przedstawili dzieciom niebezpieczeństwa jakie mogą wyniknąć z kontaktów z nieznajomą osobą i edukowali jak uniknąć takich sytuacji. Dzieci przypomniały sobie również numer alarmowy oraz dowiedziały się kiedy i w jakich okolicznościach należy z niego korzystać.

Nie da się ukryć, że największa atrakcją spotkania dla dzieci był radiowóz, który przyjechali policjanci. Każdy z przedszkolaków miał możliwość usiąść za kierownicą policyjnego samochodu i poczuć się jak policjant.

Trzeba przyznać, że dzieciaki z wielkim zaangażowaniem brali udział w spotkaniu, przez co nie obyło się bez pytań z ich strony dotyczących pracy w policji. Wizyta policjantów w przedszkolu zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
 

Ewa Grzebyk

Ewa Grzebyk