Bezpieczna droga ze Strażą Miejską

     Od wielu lat w czasie września i października Straż Miejska w Olkuszu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzi zajęcia profilaktyczne z uczniami klas pierwszych. Podczas spotkań w szkołach dzieciom przedstawiane są zasady poruszania się pieszego. Jeżeli pozwalały na to warunki atmosferyczne, strażnicy prowadzili zajęcia praktyczne ucząc prawidłowego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Od przyszłego roku zajęcia te będą jeszcze bardziej pouczające, a to za sprawą zakupionego w listopadzie 2017 roku Miasteczka Umiejętności Drogowych.

DSCF8060 - Bezpieczna droga ze Strażą Miejską

     Nie jest tajemnicą, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. Nam szczególnie zależy na tym, by najmłodsi uczestnicy ruchu dysponowali podstawową wiedzą z zakresu zachowania bezpieczeństwa na drodze. Już teraz widzimy wiele możliwych zastosowań Miasteczka czy to w czasie prelekcji w szkołach, jak też w czasie imprez plenerowych – komentuje Marek Lasek, komendant olkuskiej Straży Miejskiej.

DSCF8056 - Bezpieczna droga ze Strażą Miejską

      Miasteczko Umiejętności Drogowych to zestaw dydaktyczny zawierający wiele elementów, które można wykorzystywać w dowolnej konfiguracji. W skład wchodzą: 4 autochodziki, zestaw znaków drogowych, sygnalizatory drogowe, wykładziny z zaznaczonym chodnikiem, jezdnią, krawężnikiem oraz przejściem dla pieszych. Co ważne, Miasteczko umożliwia prowadzenie zajęć zarówno w sali, jak i w plenerze. W znacznym stopniu zwiększa zakres przekazywanej wiedzy, a poprzez zabawę pomaga w przygotowaniu dzieci do samodzielności w roli uczestnika ruchu drogowego. Pokazowe zajęcia zaplanowano na pierwszą połowę stycznia 2018 roku. Miasteczko Umiejętności Drogowych zostało zakupione ze środków pozyskanych od sponsorów.

DSCF8063 - Bezpieczna droga ze Strażą Miejską

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *