Bartłomiej Wdowik z Olkusza zadebiutował w Fortuna 1. Lidze

Bartłomiej Wdowik, który piłkarsko wychował się w Olkuszu, gdzie przez cztery lata reprezentował barwy olkuskiego „Słowika”, zadebiutował w Fortuna 1. Lidze. Niespełna 19-letni zawodnik rozegrał całe spotkanie w barwach Odry Opole, która zmierzyła się ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Miedzią Legnica.

Spotkanie to odbyło się w ramach inauguracyjnej kolejki zaplecza polskiej PKO BP Ekstraklasy. Bartek do ekipy z Opola dołączył w czerwcu, kiedy to przeniósł się tam z Ruchu Chorzów. Olkuszanin zaliczył udany ligowy debiut, grając w pomocy od pierwszej do ostatniej minuty. Mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem, a Bartek zebrał za swój występ pochlebne opinie. To z pewnością dobry prognostyk przed następnymi tygodniami, w których okaże się czy 19-latek na dłużej zadomowi się w pierwszej jedenastce swojego nowego klubu.

Przypomnijmy, że ostatni sezon Bartłomiej Wdowik spędził w drugoligowym Ruchu Chorzów, gdzie został włączony do kadry pierwszego zespołu dzięki świetnym występom w ekipie juniorów. Młody Olkuszanin był już także bliski gry w angielskiej Premier League, uchodzącej za jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą ligę na świecie. W 2017 roku pojechał on bowiem na testy do Brighton and Hove Albion Football Club, czyli drużyny, która wywalczyła wówczas awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Bartłomiej Wdowik z Olkusza zadebiutował w Fortuna 1. Lidze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *