Bartłomiej Chojowski z Bukowna Wicemistrzem Polski Juniorów w kulturystyce!

2019-11-07 /424
Bartłomiej Chojowski z Bukowna Wicemistrzem Polski Juniorów w kulturystyce!

Bartłomiej Chojowski z Bukowna został Wicemistrzem Polski Juniorów w kulturystyce. Ponadto Mistrzostwa Polski były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata, co oznacza że Bartek będzie już niebawem reprezentował nasz kraj wśród najlepszych najmłodszych kulturystów świata.

Mistrzostwa te odbędą się już w dniach 22-24 listopada w Budapeszcie. Sam Bukowianin mówi natomiast, że będą to najważniejsze zawody w jego życiu. Nie uważa on również, że spełnił swoje marzenie, bo jak sam przyznaje, na tym etapie swojej kariery nawet nie marzył o takim sukcesie. Bartek pozostaje także skromny, mówiąc że gratulacje nie powinny być kierowane wyłącznie do niego, jako że kulturystyka nie jest sportem jednej osoby.

Moi bliscy udowodnili mi, że kulturystyka to sport drużynowy. Przez ostatnie tygodnie cała moja rodzina była cały czas obok mnie. Nie musiałem o nic prosić, bo  widząc, jak bardzo jest ciężko, sami robili wszystko, żeby mi pomóc. Przejechali ponad 1 000 kilometrów, żeby zobaczyć mnie na scenie przez 15 minut. Należy im się za to ogromny szacunek, bo bez nich zdobycie Wicemistrzostwa Polski by się nie udało. To nasz wspólny sukces – przekonuje Bartłomiej Chojowski.

Przypominamy również, że to nie jedyny sukces kulturystów z naszej okolicy w ostatnim czasie. Maciej Kiełtyka z Olkusza, który ma już na swoim koncie m.in. Wicemistrzostwo Polski, wygrał bowiem pod koniec września elitarny turniej kulturystyczny Arnold Classic Europe 2019 w kategorii „+100”.

źródło: strona „Bartek Chojowski – Trener Personalny” na Facebooku