Bartłomiej Chojowski z Bukowna 5. najlepszym młodym kulturystą na świecie

2019-11-27 /131
Bartłomiej Chojowski z Bukowna 5. najlepszym młodym kulturystą na świecie

Bartłomiej Chojowski z Bukowna, który na początku listopada został Wicemistrzem Polski Juniorów w kulturystyce, odniósł kolejny sukces, jakim jest zajęcie bardzo dobrego, 5. miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Zawody najlepszych młodych kulturystów z całego świata odbyły się w dniach 22-24 listopada w Budapeszcie. Podczas ostatniego dnia zmagań tytuł 5. najlepszego kulturysty na świecie zdobył Bartłomiej Chojowski z Bukowna. Możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej wywalczył sobie zdobyciem na początku miesiąca tytułu Wicemistrza Polski. Od tego momentu Bartek pracował jeszcze ciężej, by na zmagania być w najlepszej możliwej formie. Jak widać, to się opłaciło, bowiem zdobył on tytuł piątego najlepszego młodego kulturysty na świecie. Warto zaznaczyć, że mieszkaniec Bukowna mimo ostatnich sukcesów wciąż pozostaje skromną osobą.

Moi bliscy udowodnili mi, że kulturystyka to sport drużynowy. Przez ostatnie tygodnie cała moja rodzina była cały czas obok mnie. Nie musiałem o nic prosić, bo widząc, jak bardzo jest ciężko, sami robili wszystko, żeby mi pomóc. Przejechali ponad 1 000 kilometrów, żeby zobaczyć mnie na scenie przez 15 minut. Należy im się za to ogromny szacunek, bo bez nich zdobycie Wicemistrzostwa Polski by się nie udało. To nasz wspólny sukces – przekonywał po zdobyciu Wicemistrzostwa Polski.

W imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego serdecznie gratuluję Bartkowi oraz przypominam, że to nie jedyny sukces kulturystów z naszej okolicy w ostatnim czasie. Maciej Kiełtyka z Olkusza, który ma już na swoim koncie m.in. Wicemistrzostwo Polski w „dorosłej” kategorii, wygrał bowiem pod koniec września elitarny turniej kulturystyczny Arnold Classic Europe 2019 w kategorii „+100”.

zdjęcie: strona „Bartek Chojowski – Trener Personalny” na Facebooku