„Banda Edwarda” w zawrotnym tempie zdobywa popularność: kim jest zespół ze Sławkowa?

„Banda Edwarda” to zespół ze Sławkowa, który występem właśnie na tegorocznym święcie swojego rodzinnego miasta przebojem wbił się do świadomości lokalnej społeczności. Wielu miłośników muzyki z Ziemi Olkuskiej zaczęło się wtedy zastanawiać co to za zespół i jaką gra muzykę. Mateusz Łebek postanowił więc przybliżyć to naszym czytelnikom.

DSC 0086 - "Banda Edwarda" w zawrotnym tempie zdobywa popularność: kim jest zespół ze Sławkowa?
fot. Mateusz Łebek

Wspomniany zespół to śląsko-zagłębiowska grupa, złożona z doświadczonych i profesjonalnych muzyków. Muzykę, którą możemy znaleźć w repertuarze „Bandy” można określić jako niezwykły, energetyczny i nowoczesny amalgamat wielu muzycznych stylów i gatunków, zbudowany na solidnych fundamentach blues—rocka, pełen jednak odwołań do jazzu czy muzyki elektronicznej. Warstwę muzyczną fantastycznie dopełniają także wyjątkowe i poetyckie teksty. Całość sprawia, że każdy ich koncert jest eksplozją niezwykłej energii, która udziela się słuchaczom i na długo pozostaje w ich pamięci.

DSC 0131 - "Banda Edwarda" w zawrotnym tempie zdobywa popularność: kim jest zespół ze Sławkowa?
fot. Mateusz Łebek

Jak można przeczytać na stronie internetowej zespołu, jego repertuar to nic innego, jak autorskie aranżacje utworów i tekstów zmarłego w 2013 roku poety i muzyka Edwarda Kluczewskiego, z którym przez wiele lat muzycy „Bandy Edwarda” tworzyli założony przez niego blues-rockowy zespół Old Wave. Ze względu na wspomnianą trudność w definitywnym przypisaniu granej przez nich muzyki do jednego gatunku muzycznego, piosenki tego zespołu mogą trafić dosłownie do każdego. Po tym, jak miałem okazję gościć na ich próbie oraz samym koncercie, widzę też, że nie tworzą oni muzyki dla pieniędzy czy sławy lecz prosto z serca. Jeżeli więc ktoś szuka muzyki niezwykłej, a zarazem tworzonej z pasją, to Banda Edwarda z pewnością jest dobrym wyborem.

DSC 0068 - "Banda Edwarda" w zawrotnym tempie zdobywa popularność: kim jest zespół ze Sławkowa?
fot. Mateusz Łebek

Skład zespołu:

wokal: Bronisław Gilewski
gitara: Jacek Żurek
klawisze: Janusz Cyzio
bas: Krzysztof Kuźnik
perkusja: Adam Cyzio

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *