Aż 47 z 60 skontrolowanych kierowców w Olkuszu przekroczyło dopuszczalną prędkość

2020-07-04 /242
Aż 47 z 60 skontrolowanych kierowców w Olkuszu przekroczyło dopuszczalną prędkość

Olkuska drogówka przeprowadziła w ostatnich dniach akcję „Prędkość”, polegającą na mierzeniu prędkości, z jaką kierowcy poruszali się po Drodze Krajowej nr 94 w Olkuszu. Aż 47 z 60 skontrolowanych kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, a jeden z nich stracił na dodatek prawo jazdy.

Wspomniane cykliczne działania policji mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie tych kierujących, którzy mogą powodować groźne wypadki. Funkcjonariusze do mierzenia prędkości wykorzystywali ręczne mierniki oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych panujących na drodze aż 47 z 60 skontrolowanych kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość. 46 z nich otrzymało mandat karny, a jednemu kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, stróże prawa zatrzymali ponadto prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było w Polsce w 2019 roku przyczyną powstania aż 6 268 wypadków, w których zginęło 770 osób, a 8 031 doznało obrażeń ciała.

źródło: olkusz.policja.gov.pl