Ale urwał! Łukasz Kmita i nieodkupiona wycieraczka Pana Chwastka

Jeden z naszych czytelników, Pan Łukasz Chwastek, poprosił nas o nagłośnienie pewnego tematu związanego z Łukaszem Kmitą. W trakcie kampanii wyborczej kandydat PiS na Burmistrza Olkusza lub ktoś z jego sztabu wyborczego na tyle nieumiejętnie włożył bowiem za wycieraczkę jego samochodu ulotkę wyborczą, że w efekcie ją złamał. Pan Łukasz, jeszcze przed wyborami, skontaktował się zatem ze swoim imiennikiem w sprawie odkupienia zniszczonego sprzętu . Wówczas obecny Przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu zadeklarował, że wycieraczki odkupi. Po przegranych wyborach kontakt momentalnie się z nim jednak urwał.

44878528 2071343686511884 9085832533903409152 n 1 - Ale urwał! Łukasz Kmita i nieodkupiona wycieraczka Pana Chwastka

Ulotkę Łukasza Kmity głoszącą od góry (o ironio!)„To nie jest obietnica wyborcza – sprawdź! Przejazd przez OFNE już otwarty” nasz czytelnik znalazł za wycieraczką swojego samochodu 27 października, czyli dzień po tym, jak kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko gospodarza „Srebrnego Miasta” ogłaszał dumnie w artykule sponsorowanym w Przeglądzie Olkuskim, jak skuteczny jest jeszcze przed wyborami. Niestety, jak widać na zdjęciach, przy wkładaniu reklamy zniszczeniu uległa jedna z wycieraczek. Jeszcze tego samego dnia Pan Łukasz skontaktował się z obecnym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Olkuszu w celu wyjaśnienia sprawy. Koszty nowych wycieraczek przewodniczący olkuskich struktur PiS początkowo obiecał uregulować.

44996215 339477996811899 4419628451183460352 n - Ale urwał! Łukasz Kmita i nieodkupiona wycieraczka Pana Chwastka

Jak jednak wszyscy mogliśmy się już przekonać, Łukasz Kmita przed wyborami, a Łukasz Kmita po wyborach to dwie zupełnie inne osoby. Po uzgodnionym przez obu Panów wyborze nowego kompletu wycieraczek kontakt z kandydatem PiS na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz urwał się po raz pierwszy. Jedyne na co mógł liczyć nasz czytelnik po 2 dniach przypominania się obecnemu Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Olkuszu, to „skontaktuj w się po południu” (pisownia oryginalna). Po „podziękowaniu” już Łukaszowi Kmicie i poinformowaniu go przez Pana Łukasza, że wycieraczki zdążył już zakupić sam, w przewodniczącym olkuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości najwyraźniej odezwało się sumienie, gdyż wyszedł on z inicjatywą zwrócenia chociaż kosztów zakupu. Tutaj sprawa powinna się szczęśliwie zakończyć, prawda?

beata 2 do art 1 - Ale urwał! Łukasz Kmita i nieodkupiona wycieraczka Pana Chwastka
fot. Łukasz Kmita podczas reklamowania jego kandydatury przez była Premier RP Beatę Szydło

Otóż na nieszczęście naszego czytelnika musiał on najpierw wytłumaczyć Łukaszowi Kmicie, że… to że uszkodzeniu uległa tylko jedna wycieraczka nie zmienia postaci rzeczy, gdyż wymienić można tylko cały komplet. To najwyraźniej było już zbyt wiele dla byłego kandydata na włodarza „Srebrnego Miasta”, gdyż w tym momencie kontakt urwał się po raz drugi… i przerwa ta trwa aż do dziś. Pan Łukasz próbował od tego czasu jeszcze kilka razy skontaktować się z obecnym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Olkuszu na różne sposoby (nawet oznaczając jego profil w publicznych wpisach na Facebooku), ale nieskutecznie.

DSC0128 - Ale urwał! Łukasz Kmita i nieodkupiona wycieraczka Pana Chwastka
fot. Łukasz Kmita podczas reklamowania jego kandydatury przez obecnego Premiera RP Mateusza Morawieckiego

Całą sprawę mogę jedynie skomentować słowami, że składane obietnice należy spełniać. Fakt, że przegrało się wybory i teraz nie ma pieniędzy (zwycięzcy wyborów na włodarzy miast mogą liczyć na zwrot kosztów kampanii wyborczej – przyp. red.) nie zobowiązuje do tego, by za wyrządzone szkody nie zapłacić… a z tego co wiem to nie jedyna szkoda wyrządzona przez Kmitę przed wyborami – mówi nam Łukasz „Obcy” Chwastek.

proba 2 - Ale urwał! Łukasz Kmita i nieodkupiona wycieraczka Pana Chwastka
fot. Pan Łukasz Chwastek pod kultowym już zamkniętym przejazdem przez OFNE po porażce wyborczej Łukasza Kmity

Ostatecznie nie tylko Pan Łukasz nie otrzymał obiecanych pieniędzy za zniszczone wycieraczki, ale my wszyscy nie otrzymaliśmy obiecanego przejazdu. Jak wszyscy dobrze pamiętamy, brama ponownie została zamknięta… kilka godzin po ogłoszeniu, że burmistrzem kadencji 2018-2023 został jednak Roman Piaśnik. W ciągu tych kilku dni Łukasz Kmita zdążył jednak np. oskarżyć władze miasta, że celowo nie zleciły załatania dziur na drodze prowadzącej do OFNE, by „umniejszyć” jego sukcesowi.

Na koniec pragniemy zwrócić się bezpośrednio do Łukasza Kmity oraz działaczy i sympatyków olkuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, mając nadzieję, że uda nam się uprzedzić pewne fakty. Proszę zauważyć, że to nie my, jak wielokrotnie Państwo nam już sugerowali, szukamy na siłę gdzie można by się do obecnego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu przyczepić, tylko o interwencję w tej sprawie poprosił nas nasz czytelnik. Na dodatek sprawa jest dość jednoznaczna, bo po pierwsze wyrządzone szkody trzeba naprawić, a po drugie, jeżeli kogoś stać na wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych na kampanie wyborczą, to powinno również być stać na zapłatę 137 zł za zniszczenie wycieraczek jednego z mieszkańców. Prosimy także, by nie straszyć nas już pozwami, bo powoli robi się to nudne.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Ale urwał! Łukasz Kmita i nieodkupiona wycieraczka Pana Chwastka

  • Luty 11, 2019 at 5:06 pm
    Permalink

    Widać bieda nie tylko mentalna. Przy takich zarobkach i funduszach na kampanię, odkupienie wycieraczek kosztujących grosze to żaden wydatek. Tutaj ujawnia się pewna mentalność. Może przekazana od starszego stażem działacza? 😉 Wtajemniczeni wiedzą o czym i o kim mowa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *