Akcja „Prędkość” w Olkuszu: 61 kontroli i 61 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości

W środę 15 lipca policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. 61 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a jeden stracił dodatkowo prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Przypominamy, że działania funkcjonariuszy mają charakter cykliczny. Poprzednio badania prędkości były bowiem prowadzone na początku lipca, kiedy to aż 47 z 60 skontrolowanych kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość. Mundurowi wykorzystują w tym celu ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Tym razem stróże prawa przeprowadzili 61 kontroli drogowych, podczas których ujawnili aż 61 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi w postaci mandatów.

Policjanci zatrzymali ponadto prawo jazdy jednemu kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze reagowali również na inne wykroczenia, weryfikując stan trzeźwości kierujących, kontrolując wyposażenie samochodu i wymagane dokumenty, a także sprawdzając czy kierowcy i ich pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Mundurowi przypominają także, że bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana nie tylko do obowiązujących limitów, ale również do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *