Akcja "Prędkość" przeciwko piratom drogowym - podsumowanie policyjnych działań

2023-05-22 /104
Akcja "Prędkość" przeciwko piratom drogowym - podsumowanie policyjnych działań

Miniony piątek (19.05. bieżącego roku) był dniem ogólnopolskich działań prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego z olkuskiej komendy, skierowanych na wykrywanie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Podczas kontroli prędkości, funkcjonariusze korzystali zarówno z ręcznych mierników prędkości, do statycznych pomiarów, jak i z pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, umożliwiających pomiary dynamiczne. W trakcie tej jednodniowej akcji, przeprowadzono kontrolę 98 pojazdów, wykrywając 89 przypadków jazdy z nadmierną prędkością. W jednym z tych przypadków, prędkość została przekroczona o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. Kierowca, 45-letni mężczyzna prowadzący forda mondeo, został zatrzymany w miejscowości Milonki, gdzie poruszał się z prędkością 109 km/h. Za to wykroczenie, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, nałożono na niego także karę 13 punktów karnych, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Nadmierna prędkość i brawurowa jazda nadal są jednymi z głównych przyczyn wypadków drogowych, co potwierdzają analizy danych statystycznych. Od początku roku, na terenie Małopolski doszło do 697 wypadków drogowych, które spowodowały śmierć 40 osób, a 740 osób zostało rannych.

Zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Kuba Łuc

Kuba Łuc