A więc to nie żart: „KMITAbus” wyruszył na podbój Olkusza

Łukasz Kmita za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku poinformował, że „KMITAbus”, który zapowiedział na inauguracji swojej kampanii wyborczej, już wyruszył w miasto. Rozmachu kandydatowi PiS na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz z pewnością nie można odmówić, choć wielu mieszkańców pyta wprost: „po co?”.

41085411 1879248825499165 8828608647647985664 o - A więc to nie żart: "KMITAbus" wyruszył na podbój Olkusza

Przypominam, że podczas spotkania z Beatą Szydło w Olkuszu, które miało miejsce 6 września, obecny Radny Powiatu Olkuskiego, oprócz m.in. darmowej komunikacji miejskiej, basenu oraz kina dla młodzieży w wieku szkolnym, budowy samorządowego żłobka czy zwiększenia liczby miejsc w przedszkolach, obiecał także, że na spotkania przedwyborcze z mieszkańcami ten będzie jeździł specjalnym autokarem, które mieliśmy już okazję poznać podczas kampanii głównych polityków w kraju. Po popularnych „Tuskobusach”, „Bronkobusach” czy „Szydłobusach”, jakkolwiek dziwnie mogłoby to zabrzmieć, przyszedł czas także na „KMITAbus”.

41868332 10215071338289479 5962675016540618752 o - A więc to nie żart: "KMITAbus" wyruszył na podbój Olkusza

Według Kmity, można mieć pewność, że ten będzie dotrzymywał swoich obietnic wyborczych, jako że pierwsza z nich własnie stała się faktem. Po co kandydatowi na włodarza niespełna 50-tysięcznej gminy cały autokar? Jak mówi sam kandydat, spodziewa się on przypadków celowego blokowania jego spotkań z mieszkańcami przez obecne władze miasta. Ponadto, podróżować nim mają także kandydaci do Sejmiku Województwa Małopolskiego, Rady Miejskiej w Olkuszu i Rady Powiatu Olkuskiego.

beata 2 do art 1 - A więc to nie żart: "KMITAbus" wyruszył na podbój Olkusza

Kampania Łukasza Kmity na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz to z pewnością jedna z najbardziej hucznych kampanii w naszym regionie w ciągu wielu ostatnich lat. Obecny Radny Rady Powiatu Olkuskiego dodaje wiele wpisów na swoim Facebooku, posiada swoje banery w wielu częściach miasta, a teraz także będzie jeździł po Olkuszu i okolicznych sołectwach autokarem. Kandydatowi PiS z pewnością nie można odmówić rozgłosu, jednak w sieci znów pojawiło się komentarzy mówiących o tym, że Kmita wręcz „straszy” mieszkańców zza każdego rogu oraz przysłowiowo wygląda już nawet z naszych lodówek. Ciężko więc ocenić czy rozmach kandydata przyniósł mu raczej pozytywny czy negatywny efekt. Jak natomiast Państwo oceniacie dotychczasową kampanię Łukasza Kmity na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz? Czy zamierzacie Państwo oddać na niego swój głos już 21 października? Zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

9 thoughts on “A więc to nie żart: „KMITAbus” wyruszył na podbój Olkusza

 • wrzesień 16, 2018 at 12:36 pm
  Permalink

  Bardzo dobrze. To co robi obecny burmistrz i jego opłacani przez m.in. tą gazetę jest wszystko możliwe.

  Reply
 • wrzesień 16, 2018 at 12:40 pm
  Permalink

  Bardzo dobrze. To co robi obecny burmistrz i jego opłacani przez m.in. tą gazetę jest wszystko możliwe. Nie chcecie opublikować tego komentarza a więc jesteście niewiarygodni.

  Reply
 • wrzesień 16, 2018 at 1:09 pm
  Permalink

  Szanowny Panie Zbigniewie, przecież nikt nie blokował publikacji Pańskiego komentarza. Umieścił go Pan nawet dwa razy. Jak zawsze powtarzam, że żadne komentarze (za wyjątkiem tych w skrajny sposób naruszających ogólnie przyjęte normy kultury i dobrego wychowania) nigdy nie były, nie są i nigdy nie będą u nas usuwane.

  Szanowny Panie, napisał Pan, że jesteśmy opłacani przez obecnego Burmistrza, co jest absolutna nieprawdą. Nigdy obecny Burmistrz, ani żadna inna osoba nie wpłaciła nawet grosza na funkcjonowanie naszej gazety. Utrzymujemy się w 100% jedynie z własnej kieszeni.

  Z wyrazami szacunku,
  Michał Pasternak

  Reply
 • wrzesień 16, 2018 at 4:31 pm
  Permalink

  Taki kandydat jaka cała dobra zmiana. Dno

  Reply
 • wrzesień 17, 2018 at 7:47 am
  Permalink

  Widać, że kmita za wszelką cenę próbuje się dorwać do władzy. PiS swoich chce mieć wszędzie. Ciekawe, w jaki sposób zwiększą ilość miejsc w przedszkolach, zmniejszą porcje żywieniowe, aby zmieściło się więcej dzieci? Kochani wyborcy, nikt Wam tyle nie da, co ja Wam naobiecuję. Swoją drogą z tym autokarem, to już przesadzili. Może Dudę jeszcze zaproszą, aby promował Kmitę na burmistrza Olkusza. Dno i duuuuuzo mułu, jak patrzę na banery Kmity rozstawione po całym olkuszu, które wyglądają jak reklama cyrku. Parę desek, wydruk i baner gotowy. Zapewne po wynajęciu kmitobusa, brakło na inną formę reklamy. Ciekawe, czy zapłacił miastu za miejsca, na których porozstawiał te swoje reklamy? No i czy je później posprząta? Ktoś, kto ma piec węglowy przynajmniej będzie miał czym palić w tym piecu.

  Reply
 • wrzesień 17, 2018 at 7:02 pm
  Permalink

  Mógłby jeździć na trasie Olkusz – Kraków. Uszczęśliwiłby wielu mieszkańców Olkusza.

  Reply
 • wrzesień 17, 2018 at 7:23 pm
  Permalink

  Po co w ogóle te wybory jak jest dobrze zobaczcie ile Piaśnik zrobił dla miasta Olkusz w końcu wyglądem przypomina miasto. PiS widać szuka zaplecza nawet u nas Panie Kmita idź Pan startować na Burmistrza gdzie indziej my tu Pana nie chcemy i weź Pan ten stary Kmito-bus zabierz pan kolegów z partii i odp…… się od Olkusza. Ludzie dajmy rządzić tym co się na tym znają. Pozdrawiam Ireneusz Łyskanowski.

  Reply
 • Pingback:"KMITAbus"... wozi dzieci do szkoły. Rodzice są oburzeni - Kurier Olkuski

 • Pingback:Łukasz Kmita zaprasza do debaty... i jednocześnie cenzuruje komentarze - Kurier Olkuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *