Dzielnicowy zatrzymał poszukiwanego 37-latka

2023-04-13 /78
Dzielnicowy zatrzymał poszukiwanego 37-latka
źródło: fot. Małopolska Policja

Pod koniec minionego tygodnia, olkuski funkcjonariusz zatrzymał 37-letniego mężczyznę, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany miał odsiedzieć karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w trakcie obchodu swojego rejonu, przypuszczał, że poszukiwany może przebywać w jednym z mieszkań znajdujących się na obszarze gminy Olkusz. Udał się pod wskazany adres. W trakcie przeszukania piwnicy w jednym z domów jednorodzinnych, funkcjonariusz natrafił na poszukiwanego mężczyznę. 37-latek ukrywał się na podłodze, zasłonięty stertą starych ubrań. Zatrzymany trafił do aresztu, gdzie odsiedzi następne 6 miesięcy.

Osoby, które próbują uniknąć wymiaru sprawiedliwości, często zmieniają swoje miejsca zamieszkania, starając się ukryć wśród znajomych czy rodziny. Dogłębne rozpoznanie, czujność dzielnicowego oraz jego zaangażowanie w wykonywanie codziennych zadań służbowych, przyczyniły się do osiągnięcia pożądanego efektu. Poszukiwany mężczyzna trafił za kraty, gdzie odsiedzi najbliższe 6 miesięcy.

Adam Siekaniec

Adam Siekaniec