SPR Olkusz w krajowej czołówce! Piąte miejsce na Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej.

2022-07-26 /294
SPR Olkusz w krajowej czołówce! Piąte miejsce na Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej.
źródło: fot. SPR Olkusz

Zawodniczki SPR Olkusz po uzyskaniu „dzikiej karty” wystąpiły w finałach Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej plażowej. Szczypiornistki z Olkusza po dwóch przegranych i trzech wygranych zajęły piąte miejsce.

W półfinałach Mistrzostw Polski zawodniczki SPR Olkusz zajęły trzecie miejsce co z godnie z regulaminem nie gwarantowało miejsca w ścisłym finale. Po rezygnacji jednej z drużyn z uczestnictwa w finałach, organizator podjął decyzję o przyznaniu SPR Olkusz „dzikiej karty”, dzięki czemu olkuszanki pojechały do Sulejówka na finały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej plażowej.

W sobotę, 23 lipca zawodniczki z Olkusza grały o podium. Ich przeciwniczkami były drużyny ze Świętochłowic, Kowalewa Pomorskiego oraz Poznania. Niestety nie był to dobry dzień dla szczypiornistek z Olkusza, gdyż po dwóch przegranych i jednej wygranej odpadły z walki o strefę medalową.

Następnego dnia piłkarki z SPR Olkusz rozegrały mecz z drużynami z Łodzi i Obroników. Oba mecze wygrały i tym samym zagwarantowały sobie piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej plażowej. Po Sulejowie czas na Kraków! Ranga imprezy podobna, bo olkuszanki ponownie będą w grze o medale Mistrzostw Polski. 

Adam Siekaniec

Adam Siekaniec