Wyniki matur 2022! Wysoka zdawalność w powiecie olkuskim.

2022-07-08 /738
Wyniki matur 2022! Wysoka zdawalność w powiecie olkuskim.
źródło: fot. freepik.com

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała w miniony wtorek, o wynikach tegorocznych matur. Tegoroczną maturę w całym kraju zdało aż 78,2 % absolwentów szkół średnich. W powiecie olkuskim po raz kolejny wynik wyszedł powyżej wskaźnika – maturę zdało 89% uczniów.

Ostatnie lata to bardzo trudny czas dla uczniów w szczególności tych, którzy zdają maturę. W najcięższej sytuacji okazali się być tegoroczni maturzyści, którzy byli ostatnim rocznikiem gimnazjalistów, a w szkołach średnich uczęszczali z absolwentami ósmych klas podstawówek. Do tego po pierwszym półroczu, za sprawą pandemii musieli wrócić do nauki zdalnej.

Jakie wyniki udało się uzyskać absolwentom powiatu olkuskiego na tegorocznym egzaminie?

We wszystkich szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Olkuski do egzaminu maturalnego przystąpiło 720 uczniów. W pierwszym terminie maturę zdało 643 osoby. Matury definitywnie nie zdało 10 uczniów, z kolei do poprawki w sierpni możliwość podejścia ma 67 osób. Tym samym ogólna zdawalność matury na terenie powiatu olkuskiego wyniosła 89,31 %. W liceach ogólnokształcących współczynnik zdawalności wyniósł 93,03% natomiast w technikach 83,27%.

Poniżej przedstawiamy szczegółową tabele z wynikami maturalnymi:

tabela: Starostwo Powiatowe w Olkuszu

Ewa Grzebyk

Ewa Grzebyk