716 miłośników dwóch kółek na XV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym!

     W zeszłą niedzielę odbył się XV Rodzinny Rajd Rowerowy w Bukownie. Wydarzenie to przyciągnęło aż 716 miłośników kolarstwa z ziemi olkuskiej! Na linii startu zebrali się wszyscy, od najmłodszych, po seniorów, na całych rodzinach kończąc. Wszystko dlatego, że chodziło przede wszystkim o wspólną zabawę i zamanifestowanie swojego zamiłowania do rowerów. Trasa, którą musieli pokonać uczestnicy, liczyła ok. 14 kilometrów.

DSC 0185  2  - 716 miłośników dwóch kółek na XV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym!

     Wśród uczestników rajdu zdecydowanie dominował kolor niebieski. Wszystko dlatego, że Województwo Małopolskie wsparło organizatorów i uczestnicy przejazdu otrzymali okolicznościowe koszulki, które mogą posłużyć im jako swego rodzaju trofeum oraz miłe przypomnienie o aktywnie spędzonym czasie.

DSC 0210 - 716 miłośników dwóch kółek na XV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym!

     Rodzinne Rajdy Rowerowe w Bukownie co roku gromadził wielu rowerzystów, ale w tym roku liczba uczestników przebiła oczekiwania organizatorów. Organizator, UKS Kusy, z pewnością może więc mówić o dużym sukcesie. Od lat na terenie ziemi olkuskiej działa wiele grup rowerowych, jak chociażby Rower, Lubię Go., organizator nocnych przejazdów „Night Biking” czy Rowerowy Olkusz, zajmujący się Olkuską Masą Krytyczną. Wszyscy mają ten sam cel – oczywiście propagowanie jazdy rowerami, ale także zwrócenie uwagi władz lokalnych samorządów na niedostateczne bezpieczeństwo rowerzystów oraz niewystarczającą infrastrukturę. 

DSC 0248 - 716 miłośników dwóch kółek na XV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym!

     Start i meta rajdu znajdowała się przy stadionie miejskim, a sam przejazd był tak zorganizowany, by trasa prowadziła przez najpiękniejsze zakątki Bukowna. Najszybsi kolarze pokonali trasę przejazdu w niespełna pół godziny, ale nikt oficjalnie czasu nie mierzył. nikt też nie notował kolejnych numerów na finiszu, bo  chodziło przede wszystkim o udaną, wspólną zabawę. Rozlosowano również atrakcyjne nagrody, wśród których znalazło się m.in. sześć rowerów górskich.

zdjęcia: Mateusz Łebek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *