6 kolizji i wypadków drogowych w powiecie olkuskim w ciągu ostatnich dwóch dni

Dużo pracy w ciągu ostatnich dwóch dni mieli olkuscy policjanci, jako że na terenie powiatu olkuskiego doszło do aż 6 kolizji i wypadków drogowych. Deszcz, a także pojawiające się w wielu miejscach burze spowodowały bowiem, że na drogach było ślisko i niebezpiecznie.

milonki zderzenie samochodow - 6 kolizji i wypadków drogowych w powiecie olkuskim w ciągu ostatnich dwóch dni

W niedzielę około godziny 11:30 w Milonkach (gmina Trzyciąż) zderzyły się ze sobą Mazda i Seat. Jak wstępnie ustalono, kierująca Mazdą, jadąc od miejscowości Zagórowa w stronę Drogi Wojewódzkiej nr 794, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała w Seata. Do szpitala zostało przewiezionych 4 pasażerów Seata, w tym troje dzieci. Na szczęście ich obrażenia nie wymagały hospitalizacji.

wypadek w milonkach - 6 kolizji i wypadków drogowych w powiecie olkuskim w ciągu ostatnich dwóch dni

Około godziny 18:20 na drodze z Kolbarku (gmina Klucze) w stronę Jaroszowca dachował z kolei Fiat Punto. Jak ustalili policjanci, kierująca Punto zaczęła gwałtownie hamować, w wyniku czego wpadła w poślizg. Kobieta trafiła do szpitala. Chwilę później, bo już około godziny 18:40 na drodze z Olkusza do Bukowna kierujący Toyotą Yaris stracił natomiast panowanie nad pojazdem, zjechał z jedni i uderzył w drzewo. Ranny 49-latek także został przewieziony do szpitala w Olkuszu.

kolbarg dachowanie punta - 6 kolizji i wypadków drogowych w powiecie olkuskim w ciągu ostatnich dwóch dni

Nie był to niestety koniec wypadków tego dnia, jako że tuż przed godziną 19:00 w Zadrożu (gmina Trzyciąż) kierowca Iveco stracił panowanie nad pojazdem i również dachował. Na miejscu załoga karetki pogotowia udzielała pomocy medycznej trzem pasażerom. Kierowca Iveco za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze otrzymał także mandat karny.

olkusz bukowno zdarzenie drogowe - 6 kolizji i wypadków drogowych w powiecie olkuskim w ciągu ostatnich dwóch dni

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło również wczoraj, w poniedziałek 15 lipca. Najpierw około godziny 7:00 w okolicy skrzyżowania Alei 1000-lecia z Drogą Krajową nr 94 w Olkuszu kierowca Volvo najechał na samochód osobowy marki Skoda Octavia. Kierujący Volvo nie zachował bowiem ostrożności przy zmianie pasa ruchu. W wyniku tej kolizji nikt nie ucierpiał, a interwencja policjantów zakończyła się mandatem.

Około godziny 10:20 na ulicy 29 Listopada w Olkuszu kierowca busa najechał z kolei na tył Alfy Romeo. Ranny został jeden z pasażerów busa, który karetką pogotowia został przewieziono do szpitala w Olkuszu. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej i nie wymagał on dalszej hospitalizacji. Warto podkreślić, że we wszystkich wymienionych zdarzeniach drogowych kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci apelują jednak o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Często zmieniające się warunki atmosferyczne są nie tylko utrudnieniem dla kierowców, ale stanowią również poważne niebezpieczeństwo. Wiele osób wciąż zapomina, że gdy na drodze jest ślisko, to znacząco wydłuża się droga hamowania, a koła samochodu tracą przyczepność, w wyniku czego nagłe manewry mogą doprowadzić do wypadku czy kolizji. Należy zatem starać się przewidywać zagrożenia oraz jeździć ostrożnie i bezpiecznie.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *