50-lecie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu

W tym roku obchodzimy jubileusz 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu. Z tej okazji na placu przed szkołą został odsłonięty pamiątkowy obelisk. Zgromadzeni na uroczystości chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z „Piątką”.

50 lat sp5 28 - 50-lecie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu

Okrągły jubileusz jest doskonałą okazją nie tylko do podsumowań pewnego etapu w historii tej placówki, ale również podziękowań dla tych wszystkich, którzy całe swoje serce wkładają w edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia olkuszan. Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim Państwu wytrwałości i dużo energii na kolejne lata pracy. Uczniom z kolei ciekawości i pasji w odkrywaniu otaczającego ich świata. Patron waszej szkoły, Marcin Bylica, był wybitnym astronomem. Podążając jego śladem, mierzcie wysoko i sięgajcie gwiazd – mówił Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

50 lat sp5 94 - 50-lecie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” – ta sentencja św. Jana Pawła II była wielokrotnie przytaczana przez organizatorów i uczestników uroczystych obchodów. Została również zamieszczona na pamiątkowym obelisku ustawionym przez budynkiem szkoły z okazji dwóch ważnych dla społeczności rocznic: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 5. W okolicznościowych przemówieniach liczne gratulacje z okazji jubileuszu składali przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji publicznych współpracujących ze szkołą. Niezwykle interesujący był również program artystyczny zaprezentowany przez uczniów. W pierwszej części zgromadzeni obejrzeli program informacyjny SP5 TiVi w całości poświęcony jubileuszowi 50-lecia szkoły. Podopieczni szkoły przeprowadzili wywiady pełne wspomnień historii Piątki, podkreślając także jak Piątka rozwinęła się dziś. Druga część programu artystycznego była kolejną demonstracją licznych talentów młodzieży szkolnej. W mocno humorystycznej opowieści wziął udział nawet sam patron Szkoły Marcin Bylica.

50 lat sp5 66 - 50-lecie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu

Nasza szkoła znacznie wypiękniała. Zostały odnowione korytarze szkolne, sale lekcyjne, pozyskaliśmy tablice interaktywne z programu Aktywna Tablica, jak i również zakupiliśmy część tablic interaktywnych do naszych sal lekcyjnych, przez co zdecydowanie polepszają się warunki nauki. Praktycznie w każdej sali znajduje się taka tablica interaktywna. Dodatkowo Szkoła zyskała wspaniały plac zabaw, z którego mogą korzystać uczniowie zarówno w trakcie zajęć lekcyjnych, jak i po lekcjach szkolnych. Oprócz placu zabaw dla najmłodszych możemy poszczycić się wspaniałą siłownią dla starszych uczniów, jak i wszystkich mieszkańców naszego osiedla. Obok siłowni czeka na wszystkich wspaniałe trawiaste boisko, gdzie popołudniami można grać w piłkę i spędzać aktywnie czas wolny – mówiła w reportażu uczniów dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 mgr Grażyna Kaziród.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *