47-latek poważnie ranny po tym, jak wtargnął na przejście dla pieszych w Gołaczewach

47-letni mężczyzna został potrącony przez samochód w Gołaczewach. Jak wstępnie ustalono, mężczyzna był ubrany w ciemną odzież i nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych, poruszając się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Do zdarzenia doszło w sobotę 23 lutego po godzinie 18:40 na Drodze Wojewódzkiej nr 783 w Gołaczewach. Jak wstępnie ustalili policjanci, pieszy poruszał się w kierunku Olkusza. 47-latek prawdopodobnie chciał przejść przez jezdnię i wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód. Poważnie ranny mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do olkuskiego szpitala. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że pieszy miał około 1,4 promila alkoholu.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przypominają o obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Wcześnie zapadający zmrok powoduje bowiem, że osoba poruszająca się po drodze bez jakichkolwiek elementów odblaskowych nie jest widoczna, a kierujący pojazdem zauważy ją dopiero w ostatniej chwili.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *