39-letni Olkuszanin… zasnął w kolejce do „drive-thru”. Miał 3 promile alkoholu w organizmie

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek 12 maja po godzinie 21:00 przed jedną z olkuskich restauracji prowadzących sprzedaż „drive-thru”. 39-letni Olkuszanin w oczekiwaniu na posiłek… zasnął bowiem za kierownicą. Okazało się, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w swoim organizmie, a na dodatek nie posiadał prawa jazdy.

W kolejce do restauracji ustawiła się kolejka samochodów, które powoli przesuwały się w stronę okienka, gdzie obsługiwano klientów. Kiedy część samochodów odjechała, na drodze pozostał jednak Opel Vectra. Pojazd, który stał w miejscu, miał zapalony silnik i włączone światła. Inni kierowcy szybko zaczęli się niecierpliwić, jako że wspomniane auto utrudniało im przejazd. Jedną z oczekujących w kolejce osób był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu w czasie wolnym od służby, który mimo to postanowił sprawdzić co jest powodem takiego zachowania kierowcy i czy nie potrzebuje on pomocy.

Kiedy policjant podszedł do Opla, to przez otwarte okno samochodu zauważył, że kierowca… spał za kierownicą. Mundurowy musiał nim kilkakrotnie potrząsnąć, by ten w końcu się przebudził. Stróż prawa momentalnie wyczuł także silną woń alkoholu, a sam mężczyzna przyznał się, że jest pijany. Funkcjonariusz za zgodą kierowcy przejechał samochodem tak, by nie blokować przejazdu innym pojazdom, a następnie o całym zajściu powiadomił dyżurnego olkuskiej komendy, który na miejsce skierował policyjny patrol. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni Olkuszanin miał 3 promile alkoholu w organizmie, a ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *