39-letni Olkuszanin… zasnął w kolejce do „drive-thru”. Miał 3 promile alkoholu w organizmie

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek 12 maja po godzinie 21:00 przed jedną z olkuskich restauracji prowadzących sprzedaż „drive-thru”. 39-letni Olkuszanin w oczekiwaniu na posiłek… zasnął bowiem za kierownicą. Okazało się, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w swoim organizmie, a na dodatek nie posiadał prawa jazdy.

W kolejce do restauracji ustawiła się kolejka samochodów, które powoli przesuwały się w stronę okienka, gdzie obsługiwano klientów. Kiedy część samochodów odjechała, na drodze pozostał jednak Opel Vectra. Pojazd, który stał w miejscu, miał zapalony silnik i włączone światła. Inni kierowcy szybko zaczęli się niecierpliwić, jako że wspomniane auto utrudniało im przejazd. Jedną z oczekujących w kolejce osób był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu w czasie wolnym od służby, który mimo to postanowił sprawdzić co jest powodem takiego zachowania kierowcy i czy nie potrzebuje on pomocy.

Kiedy policjant podszedł do Opla, to przez otwarte okno samochodu zauważył, że kierowca… spał za kierownicą. Mundurowy musiał nim kilkakrotnie potrząsnąć, by ten w końcu się przebudził. Stróż prawa momentalnie wyczuł także silną woń alkoholu, a sam mężczyzna przyznał się, że jest pijany. Funkcjonariusz za zgodą kierowcy przejechał samochodem tak, by nie blokować przejazdu innym pojazdom, a następnie o całym zajściu powiadomił dyżurnego olkuskiej komendy, który na miejsce skierował policyjny patrol. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni Olkuszanin miał 3 promile alkoholu w organizmie, a ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *