35-latka handlowała podrobionymi torebkami w Olkuszu

W środę 1 sierpnia policjanci zabezpieczyli ponad 45 sztuk podrobionych torebek znanych firm odzieżowych, które na targowisku sprzedawała 35-latka.

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że na targowisku w powiecie olkuskim sprzedawane są podrobione wyroby galanteryjne renomowanych firm. Informacja ta potwierdziła się, kiedy policjanci znaleźli na jednym ze stoisk nielegalny towar. Przedstawiciel firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane, potwierdził, że nie są to produkty autentyczne i złożył zawiadomienie w tej sprawie. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar i zatrzymali kobietę handlującą owymi torebkami.

Obecnie policjanci ustalają straty, jakie poniosły firmy w wyniku tego nielegalnego procederu. Wstępnie oszacowano je na ponad 50 tysięcy złotych, ale kwota może być znacznie większa. 35-latka już usłyszała zarzut z art. 305 ust. 1 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, który brzmi: „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *