34-letni mieszkaniec gminy Bolesław jazdę po pijanemu zakończył w szpitalu

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, do którego doszło w Krzykawie (gmina Bolesław). W wyniku tego zdarzenia ranny został 34-letni motorowerzysta. W momencie wypadku mieszkaniec gminy Bolesław miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 17 sierpnia około godziny 19:00 na skrzyżowaniu ulic Podgórskiej i Słonecznej w Krzykawie. To właśnie tam samochód osobowy marki Ford Mondeo zderzył się z motorowerzystą. W wyniku tego z wypadku ranny został 34-latek. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był jest nietrzeźwy, gdyż posiadał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Bolesław został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Funkcjonariusze wyjaśniają obecnie przyczyny i okoliczności tego zdarzania drogowego.

Jednocześnie policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pijani kierowcy stanowią bowiem poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Osoby nietrzeźwe, które wsiadają za kierownicę narażają się również na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywnę, a nawet karę do 2 lat pozbawienia wolności. Należy także pamiętać o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości: za wszystkie szkody płacimy bowiem wówczas z własnej kieszeni.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *