33-letni mieszkaniec Gminy Klucze wpadł z narkotykami

W niedzielę 10 marca policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Gminy Klucze, który posiadał narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło po godzinie 20:00, na terenie kompleksu leśnego w Kluczach. Zainteresowanie policjantów wzbudziło zachowanie dwóch osób, które znajdowały się w samochodzie. Mężczyźni na widok policjantów zrobili się bardzo nerwowi i najwyraźniej mieli coś do ukrycia. Policjanci postanowili zatem sprawdzić co jest powodem takiego zachowania.

Podczas legitymowania i kontroli osobistej okazało się, że jeden z mężczyzn miał przy sobie susz roślinny i woreczek strunowy z białym proszkiem. Przeprowadzone badanie wykazało, że była to marihuana i amfetamina. 33-letniego mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do policyjnego aresztu. Następnego dnia podejrzany usłyszał zarzut z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, tj. posiadania środków odurzających i substancji psychotropowej.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *