33-letni mieszkaniec Gminy Klucze wpadł z narkotykami

W niedzielę 10 marca policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Gminy Klucze, który posiadał narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło po godzinie 20:00, na terenie kompleksu leśnego w Kluczach. Zainteresowanie policjantów wzbudziło zachowanie dwóch osób, które znajdowały się w samochodzie. Mężczyźni na widok policjantów zrobili się bardzo nerwowi i najwyraźniej mieli coś do ukrycia. Policjanci postanowili zatem sprawdzić co jest powodem takiego zachowania.

Podczas legitymowania i kontroli osobistej okazało się, że jeden z mężczyzn miał przy sobie susz roślinny i woreczek strunowy z białym proszkiem. Przeprowadzone badanie wykazało, że była to marihuana i amfetamina. 33-letniego mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do policyjnego aresztu. Następnego dnia podejrzany usłyszał zarzut z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, tj. posiadania środków odurzających i substancji psychotropowej.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *