31-latek dźgnął kolegę nożem w Olkuszu. Grozi mu nawet dożywocie

31-letni obywatel Ukrainy, podczas libacji alkoholowej w jednym z moteli w Olkuszu, dźgnął nożem swojego kolegę. Poszkodowany mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej i pleców trafił do szpitala, a sprawca został na razie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Postawiono mu także zarzut usiłowania zabójstwa, za który grozi mu nawet dożywocie.

W nocy z soboty na niedzielę oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu został powiadomiony przez pracownicę recepcji jednego z olkuskich moteli, że doszło tam do awantury, podczas której jeden z mężczyzn został ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że na zewnątrz budynku siedziało kilku mężczyzn, którzy spożywali alkohol. Między dwoma z nich doszło do kłótni, podczas której 31-letni Ukrainiec zaatakował nożem swojego kolegę.

Nietrzeźwy mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez olkuskich funkcjonariuszy, spędzając noc w policyjnej celi. Dzień później został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przy udziale biegłego tłumacza został przesłuchany. 31-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego, grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie. Na wniosek prokuratury miejscowy sąd zastosował także wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *