3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak mieszkaniec Strzegowej prawie doprowadził do tragedii, wsiadając za kierownicę pomimo dwukrotnie cofniętych uprawnień oraz posiadania aż 3 promili alkoholu we krwi. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec niego 3 miesiące aresztu.

areszt - 3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Do zdarzenia doszło 26 grudnia, kiedy to podróż nieodpowiedzialnego 40-latka mogła zakończyć się tragedią. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i  zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Volkswagenem, a następnie z Fordem. W wypadku poważnie ranne zostały dwie osoby: pasażerki Volkswagena i Forda. Jedna z kobiet doznała wielonarządowego urazu i jej stan zagrażał życiu. „Bohater” tego zdarzenia z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu.

img 0296 - 3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Od stycznia do końca listopada 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przebadali blisko 61 tysięcy kierowców i zatrzymali 248 kierowców, którzy wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *