3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak mieszkaniec Strzegowej prawie doprowadził do tragedii, wsiadając za kierownicę pomimo dwukrotnie cofniętych uprawnień oraz posiadania aż 3 promili alkoholu we krwi. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec niego 3 miesiące aresztu.

areszt - 3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Do zdarzenia doszło 26 grudnia, kiedy to podróż nieodpowiedzialnego 40-latka mogła zakończyć się tragedią. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i  zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Volkswagenem, a następnie z Fordem. W wypadku poważnie ranne zostały dwie osoby: pasażerki Volkswagena i Forda. Jedna z kobiet doznała wielonarządowego urazu i jej stan zagrażał życiu. „Bohater” tego zdarzenia z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu.

img 0296 - 3 miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Od stycznia do końca listopada 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przebadali blisko 61 tysięcy kierowców i zatrzymali 248 kierowców, którzy wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *