27-latek z Olkusza, który znęcał się nad swoją babcią, trafił do aresztu

Olkuscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca „Srebrnego Miasta”, który znęcał się nad swoją babcią. Wobec mężczyzny sąd zastosował na razie areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Docelowo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie zakończyła się trwająca od dłuższego czasu gehenna 74-letniej kobiety, wobec której wnuczek stosował przemoc psychiczną. Mężczyzna wszczynał awantury, ubliżał i groził starszej kobiecie pozbawieniem życia. Kiedy o kolejnej awanturze zostali powiadomieni funkcjonariusze, to natychmiast pojechali oni do jednego z mieszkań znajdujących się w Olkuszu. 27-latek był agresywny nawet w trakcie policyjnej interwencji. Okazało się, że mieszkaniec Olkusza znęcał się nad kobietą już od dłuższego czasu.

Mężczyzn lekceważy ponadto prawo, gdyż przychodził do swojej babci i awanturował się z nią mimo wydanego wcześniej postanowienia prokuratorskiego o zakazie zbliżania się i kontaktowania się z kobietą. 1 sierpnia 27-latek został zatrzymany, a następnego dnia usłyszał zarzut znęcania się i znieważenia mundurowych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, do którego przychylił się sąd. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi zatem w areszcie. Docelowo grozi mu jednak kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że że przemoc wobec osób najbliższych jest przestępstwem ściganym z urzędu. Funkcjonariusze oraz pracownicy socjalni maja ponadto obowiązek interweniować i udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje. Niezwykle istotnym jest, aby osoby doświadczające przemocy domowej nie zostawały z tym problemem same. Dlatego też nie wstydźmy się prosić o pomoc i zwróćmy się do mundurowych lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, kiedy jesteśmy świadkami takich sytuacji. Warto pamiętać także o bazie instytucji publicznych i niepublicznych udzielających pomocy i wsparcia osobom doznającym przemocy w rodzinie.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *