27-latek z Olkusza, który znęcał się nad swoją babcią, trafił do aresztu

Olkuscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca „Srebrnego Miasta”, który znęcał się nad swoją babcią. Wobec mężczyzny sąd zastosował na razie areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Docelowo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie zakończyła się trwająca od dłuższego czasu gehenna 74-letniej kobiety, wobec której wnuczek stosował przemoc psychiczną. Mężczyzna wszczynał awantury, ubliżał i groził starszej kobiecie pozbawieniem życia. Kiedy o kolejnej awanturze zostali powiadomieni funkcjonariusze, to natychmiast pojechali oni do jednego z mieszkań znajdujących się w Olkuszu. 27-latek był agresywny nawet w trakcie policyjnej interwencji. Okazało się, że mieszkaniec Olkusza znęcał się nad kobietą już od dłuższego czasu.

Mężczyzn lekceważy ponadto prawo, gdyż przychodził do swojej babci i awanturował się z nią mimo wydanego wcześniej postanowienia prokuratorskiego o zakazie zbliżania się i kontaktowania się z kobietą. 1 sierpnia 27-latek został zatrzymany, a następnego dnia usłyszał zarzut znęcania się i znieważenia mundurowych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, do którego przychylił się sąd. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi zatem w areszcie. Docelowo grozi mu jednak kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że że przemoc wobec osób najbliższych jest przestępstwem ściganym z urzędu. Funkcjonariusze oraz pracownicy socjalni maja ponadto obowiązek interweniować i udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje. Niezwykle istotnym jest, aby osoby doświadczające przemocy domowej nie zostawały z tym problemem same. Dlatego też nie wstydźmy się prosić o pomoc i zwróćmy się do mundurowych lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, kiedy jesteśmy świadkami takich sytuacji. Warto pamiętać także o bazie instytucji publicznych i niepublicznych udzielających pomocy i wsparcia osobom doznającym przemocy w rodzinie.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *