22-latek z Bolesławia ukradł motocykl podczas snu domowników

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w nocy włamał się do domu jednorodzinnego i ukradł z niego motocykl. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 maja na terenie jednego z domów jednorodzinnych w gminie Bolesław. Mężczyzna wyważył okno w pomieszczeniu piwnicznym, wszedł do środka i ukradł motocykl. Złodziej działał metodą na tzw „śpiocha”, czyli wykorzystując sen domowników. Dopiero nad ranem mieszkańcy zorientowali się, że ktoś włamał się do ich domu.

Działania śledczych z komisariatu w Bukownie pozwoliły ustalić kim jest mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo i gdzie może on przebywać. Okazał się nim być 22-letni mieszkaniec gminy Bolesław, który został zatrzymany w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. W piątek 24 maja śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, do którego mężczyzna się przyznał. Za to przestępstwo grozi aż do 10 lat pozbawienia wolności. Skradziony motocykl został odzyskany i przekazany właścicielowi.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *