20-latek pędził 130 km/h w terenie zabudowanym w gminie Wolbrom i stracił prawo jazdy

Prawo jazdy stracił 20-letni kierowca BMW, który jechał w terenie zabudowanym w Zabagniu aż 130 km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 80 km/h, jako że zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można poruszać się z maksymalną prędkością 50 km/h.

Do zdarzenia doszło wczoraj, w czwartek 15 sierpnia w Zabagniu (gmina Wolbrom). Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi, który jechał z prędkością 130 km na godzinę na Drodze Wojewódzkiej nr 794 w Zabagniu. Ponadto kierowca BMW został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. W takiej sytuacji nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Zdanie funkcjonariuszy kierowcy muszą bowiem ponieść surowe konsekwencje zbyt szybkiej i nieodpowiedzialnej jazdy.

Olkuscy mundurowi apelują o zachowanie ostrożności na drodze, jako że Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Warto również pamiętać, że nieodpowiedzialni kierowcy, którzy znacznie przekraczają prędkość, ryzykują nie tylko życiem własnym i swoich pasażerów, ale także innych użytkowników dróg.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *