15 września ulicami Olkusza przebiegnie III Srebrna Dziesiątka

W sobotę 15 września wystartuje trzecia edycja biegu ulicami miasta „Srebrna Dziesiątka”. Dziesiątka, ponieważ dokładnie tyle kilometrów liczy sobie trasa dookoła Olkusza. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

miniaturka 201 800x445 - 15 września ulicami Olkusza przebiegnie III Srebrna Dziesiątka

Zeszłoroczna edycja biegu zgromadziła kilkuset amatorów W Srebrnej Dziesiątce chodzi przede wszystkim o udaną, wspólną zabawę oraz aktywne spędzanie czasu, a do wspólnego biegania zaproszone są całe rodziny. Start i meta znajdować się będą na olkuskim rynku. Trasa przebiegać będzie przez ulice miasta i składać się z dwóch pięciokilometrowych okrążeń.

Przewidujemy też biegi dla najmłodszych które w ubiegłym roku cieszyły się sporym zainteresowaniem. Każdy kto ukończył bieg otrzyma pamiątkowy medal i gadżet przygotowany przez organizatorów. Na najmłodszych czekać będzie dodatkowo słodki poczęstunek. Nie zapominamy też o firmach, które nas wspierają i dla nich przewidzieliśmy rywalizację w biegu sztafety. Po raz trzeci odbędzie się również kategoria mundurowa – mówi organizatorka II Srebrnej Dziesiątki Joanna Szczepanek.

Plakat Srebrna Dziesiatka 2018 1 - 15 września ulicami Olkusza przebiegnie III Srebrna Dziesiątka

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *