14-letni rowerzysta potrącony przez samochód w Wolbromiu

Na ulicy Skalskiej w Wolbromiu doszło do potrącenia 14-letniego rowerzysty. Nastolatek trafił do szpitala, ale na szczęście jego obrażenia nie wymagały hospitalizacji.

Do zdarzenia doszło 26 października przed godziną 11:00. To właśnie wtedy 42-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Seat nie ustąpiła przejazdu rowerzyście i doprowadziła do wypadku. Nastolatek trafił do szpitala w Miechowie, ale na szczęście jego obrażenia nie były na tyle poważne, by wymagały dalszej hospitalizacji. Kobieta została natomiast ukarana mandatem karnym. Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rowerzyści, zarówno jak i piesi, należą bowiem do tzw grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że w starciu z samochodem nie chronią ich pasy bezpieczeństwa ani poduszki powietrzne, a co za tym idzie mogą oni ponieść o wiele bardziej poważne konsekwencje zdrowotne. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy również od nas samych, dlatego ważne jest, aby pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *